Angielska kuchnia z retro baterią

Retro, vintage to style,  które przekonały do siebie także i młodych wiekiem i duchem ludzi. Wielu z nas podobają się chociażby kuchnie w kultowym angielskim stylu. Zazwyczaj są to białe, kremowe bądź w popielowo-niebieskim kolorze fronty meblowe, z wytłaczanymi żłobieniami, miedziane uchwyty stylizowane i mnóstwo przeszklonych witrynek celem prezentacji ozdobnej zastawy.

A jaka armatura pasuje do retro?

baterie zlewozmywakowe retroProducenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom popytowi na retro style i dostępne są ówcześnie baterie zlewozmywakowe retro, które same w sobie – w mojej ocenie – stanowią swoiste arcydzieło.Wszystko co w kolorze starego złota czy antycznej miedzi już co do zasady nabiera kunsztu i wytworności.Staje się w odbiorze wizualnym na miarę arystokratycznych wnętrz, ekstrawaganckie i bardzo wyraziste. Właśnie takie są baterie do zlewu kuchennego w stylu retro.Ze strony technicznych walorów nie są one absolutnie przestarzałe, zachowują nowoczesne mechanizmy, np.strumień wody jest rewelacyjnie napowietrzony, jedynie ich wizualnośc wskazuje na nawiązanie do odległych czasów. Baterie te polecam we wspomnianej miedzianej bądź złotej oprawie.Niedawno na rynku pojawiły sie również ciekawe wersje w kolorze czerni z dodatkiem ceramiki białej, dodatkowo zdobionej złotymi wzorami. Wygląda to naprawdę bardzo estetycznie i przykuje uwagę każdego. Możem postawić na tradycyjne kurki odkręcające wodę, bądź jeśli wolimy szybszy mechanizm obsługowy to wówczas zdecydujmy się na jednouchwytowe baterie.

Wybierając baterie pamiętajmy też o wygodzie w użytkowaniu i dopasowaniu do całej stylistyki, zwłaszcza do samego zlewu czy blatu kuchennego. Dla przykładu, baterie z wysoką wylewką i wyciąganym, giętkim wężem sprawdzą się zwłaszcza przy głębokich zlewach.

Angielska kuchnia z retro baterią
Przewiń na górę