Aranżacja ogrodu o każdej porze roku

W Internecie znaleźć można wiele pomysłów na aranżację ogrodu. Oprócz pięknych kwiatów, krzewów, pnączy, ozdobą ogrodu są niewątpliwie drewniane meble ogrodowe. Wielu producentów proponuje różnorodne zestawy ogrodowe. Zazwyczaj są to stół z desek, krzesła lub ławki.

Różnorodność ławek drewnianych

ławki drewnianeFirmy produkujące meble ogrodowe prześcigają się w coraz to nowym wzornictwie, kolorach lakierów oraz rodzajach drewna. Najbardziej popularną formą mebli ogrodowych są ławki drewniane. Swoją niezmienną popularność zawdzięczają przede wszystkim wygodzie siedzenia oraz pomieszczeniu kilku osób. Można je postawić w ogrodzie, na tarasie, jako pojedynczy mebel oraz jako część zestawu. Zawieszając ławkę na łańcuchu, możną ją zamienić w huśtawkę. Ławki powstają w zakładach stolarskich z różnego rodzaju drewna, np. z desek, z bali oraz modnych ostatnio palet. Drewno jest odporne na warunki atmosferyczne, dlatego dobrze zaimpregnowane może nam służyć przez wiele lat. W lecie można położyć na nie ozdobne poduszki, zimą wystarczy odśnieżyć, żeby przysiąść i odpocząć na łonie natury. Ławki mogą mieć przeróżne kolory np. biały, zielony, jednak najbardziej popularne są kolory drzewa: buk, olcha, brzoza, dąb. Niektóre z mebli wystarczy zaimpregnować i pomalować kilkoma warstwami bezbarwnego lakieru, nada to ławce naturalnego wyglądu oraz uchroni ją przed słońcem, deszczem, śniegiem i mrozem. Ceny ławek zależą od rodzaju drewna, z którego są wykonane i farby.

Przy wyborze mebli ogrodowych należy zwrócić uwagę czy deski, z których zostały wykonane nie posiadają sęków. Deska w miejscu sęka jest mniej odporna na nacisk i może ulec pęknięciu. Ważne jest także, aby drewno było wysuszone, ponieważ mokre drewno będzie pęcznieć co również spowoduje uszkodzenia.

Aranżacja ogrodu o każdej porze roku
Przewiń na górę