Asortyment do kijów

Chcąc zacząć przygodę z górami, a raczej wędrówką po nich warto nauczyć się obchodzi z kijkami trekkingowymi. Kije trekkingowe to nic innego jak kije do nordic walking. Po górach jednak nie każdy może chodzić, ponieważ góry są niebezpieczne. Jednak nordic walking może uprawiać każdy.

Odpowiednie buciki do kijów

buciki do kijków trekkingowychKije do nordic walking sprawdzą się idealnie jako kije trekingowe w górach. Jest to dyscyplina sportu która wciąga, a przy okazji uzależnia. Mowa tu głównie o osobach chodzących z kijkami po górach. Przede wszystkim kije w górach sprawiają, że nasze nogi tak szybko się nie męczą, ponieważ wysiłek rozkłada się na każdą kończynę. Rękoma należy odpychać się kijkami od ziemi. Wybierając się w góry należy zakupić odpowiednie buciki do kijków trekkingowych. Wówczas cała wędrówka po górach będzie zaliczała się do najprzyjemniejszych rzeczy jakie nas spotykają. Po pierwsze taka osoba podczas wędrówki będzie angażowała więcej mięśni niż przy zwykłym chodzeniu, po drugie jest dużo łatwiej wyjść pod górę, ponieważ kije jedynie wspomagają nas. Po trzecie w górach są piękne widoki, które wynagradzają każdy wysiłek. Wychodząc w góry można na swojej drodze spotkać coraz więcej osób, które podczas wędrówki używają kijów. Podczas chodzenia z kijkami nasza sprawność fizyczna wzrasta, momentalnie się poprawia i widać to gołym okiem. Wiele osób rozpoczynających przygodę z górami i kijkami zakochują się jak i w górach, tak i w chodzeniu z kijkami.

Kijki trekkingowe obecnie są bardzo popularne, jak i górach tak i na płaszczyźnie prostej. Dyscyplinę tę nazywa się nordic walking, jest to pop prostu chodzenie z kijkami. W każdym sklepie sportowym, jak i typowo ze sprzętem górskim można zakupić kijki i buciki do nich. Kijki znajdują zastosowanie nie tylko w górach.

Asortyment do kijów
Przewiń na górę