Brama przemysłowa otwierająca się pionowo

Brama w postaci segmentu ma to do siebie, że otwiera się pionowo i jest to jej główna zaleta. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca wokół budynków przemysłowych. Wolne miejsce pozostaje nie tylko przed bramą, ale również za nią. Bramy tego typu montuje się w budynkach, ale nie tylko.

Zalety bram segmentowych: bezdotykowe sterowanie i nie tylko

bramy segmentowe przemysłoweSegment może być ustawiony płasko pod stropem po zamknięciu takiej bramy. Często wykorzystuje się je w garażach. Brama może też ustawiać się pionowo nad otworem, a nawet równolegle do dachu skośnego. Jak widać, możliwości jest wiele i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bramy segmentowe budowane są albo ze stali albo z aluminium. Istnieją także bramy segmentowe, które tworzy się z kombinacji stali i aluminium jednocześnie. Tego typu bramy charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, ale również wysokim poziomem bezpieczeństwa. Takie bramy segmentowe przemysłowe wybierane są przez wymagających klientów, którzy liczą na zaoszczędzenie miejsca. Segmenty bramy układają się pionową tuż za nadprożem, a dzięki temu nie zajmują miejsca wewnątrz pomieszczenia. Głębokość montażowa takich bram jest bardzo mała. Właśnie dlatego poleca się stosowanie tych bram w halach, które są oświetlane światłem dziennym. W bramach segmentowych może zostać zamontowane przeszklenie wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co zapewnia dobrą przejrzystość. Przeszklenie stanowi ochronę nie tylko przed zarysowaniami, ale również śladami po czyszczeniu.

Wykorzystuje się tutaj ten sam materiał co w reflektorach samochodowych. Dodatkowo brama segmentowa może być izolowana termicznie. Współczynnik izolacyjności cieplnej w tego typu bramach przemysłowych został poprawiony aż o 21%. Bramy segmentowe mogą być nadzorowane bezdotykowo przy pomocy fotokomórki.

Brama przemysłowa otwierająca się pionowo
Przewiń na górę