Budowa domu czy kupno od dewelopera?

Marzenia o posiadaniu własnego domu można zrealizować na dwa sposoby. Można kupić działkę i wybudować na niej swój wymarzony dom. Można również kupić dom od dewelopera. Oby dwie drogi prowadzą do jednego celu – zamieszkania w swoim własnym domu. Tyle tylko, że kupienie domu od dewelopera jest drogą o wiele krótszą od budowania domu od zera.

Kupienie gotowego domu to szybsze rozwiązanie

dom od dewelopera rzeszówKażdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, z czym się wiąże budowa domu od zera. Zakładając nawet, że mamy na budowę domu potrzebną gotówkę to i tak jest to dość długotrwały proces. Z budową można się wyrobić w rok i to właśnie pod warunkiem, że mamy niezbędna sumę pieniędzy. O wiele prościej i szybciej można kupić dom od dewelopera Rzeszów to miasto, gdzie wybór domów jest bardzo duży. Oferta deweloperów jest bardzo szeroka. Można znaleźć dowolną lokalizację i dowolny rodzaj zabudowań. Chociaż domy od deweloperów najczęściej oferowane są w zabudowie szeregowej. Co więcej, dzisiaj deweloperzy poszli o krok do przodu i oferują domy praktycznie gotowe do zamieszkania. Wystarczy jedynie się wprowadzić i umeblować. Malkontenci powiedzą, że finansowo bardziej opłaci się budować dom samemu. Pewnie i tak, ale nie każdy lubi zajmować się wszystkim samemu. A budując dom trzeba sobie liczyć przynajmniej rok na całą budowę i wykończenie. Dom od dewelopera możemy sobie kupić już wykończony. Wystarczy jedynie znaleźć ofertę pod klucz.

Budowanie domu wiąże się z naprawdę wieloma formalnościami a także czasem oczekiwania, aż cała budowa zostanie ukończona. Kupienie domu od dewelopera pozwala na zamieszkanie w nowym domu w ciągu kilku tygodni od podjęcia decyzji o jego zakupie. Jeśli na realizację swoich marzeń potrzebujemy kredytu to łatwiej będzie go otrzymać na kupno domu.

Budowa domu czy kupno od dewelopera?
Przewiń na górę