Chronienie kota przed kleszczami

Jeśli zastanawiamy się w jaki sposób odpowiedzialnie zabezpieczyć kota wychodzącego przed kleszczami musimy wiedzieć, iż zadanie to jest trudne, jednak możliwe do wykonania. Należy zaopatrzyć się w odpowiednie środki służące odstraszaniu tego insekta. Dzięki czemu będziemy pewni, iż nasz zwierzak nie zachoruje na boreliozę albo coś gorszego.

Fantastyczne środki ochrony kota przed kleszczami

ochrona przeciw kleszczom dla kotaGdy myślimy o tym w jaki sposób możemy zabezpieczyć naszego kota przed szkodliwymi kleszczami czy innymi insektami musimy wiedzieć, iż ochrona przeciw kleszczom dla kota jest obecnie dostępna w wielu sklepach zoologicznych, a także u weterynarza. W związku z tym możemy dobrać najbardziej odpowiadający nam środek. Są to przede wszystkim produkty, które musimy nakładać na kota przed każdym jego wyjściem z domu, czyli spreje albo proszki do wczesywania w futro. Następnie warto zainteresować się obrożami, które działają około 3 do 6 miesięcy. W tej sytuacji mamy nieco mniej czynności do wykonania przed wypuszczeniem zwierzęcia na dwór, jednak musimy pamiętać kiedy wymienić produkt. Istnieją jeszcze krople spot on, które nakładamy na kark oraz lędźwie pupila i czynimy to raz w miesiącu. To metoda, która czasami może uczulić, dlatego warto zwrócić uwagę na reakcję kota. Oczywiście, po każdym powrocie zwierzaka ze spaceru należy dla pewności obejrzeć jego futerko, abyśmy byli w 100% pewni, iż nasz zwierzak jest chroniony przed kleszczem.

Pamiętajmy, że koty to delikatne stworzenia, które bardzo często są gryzione przez kleszcze, gdy wychodzą na dwór. W związku z tym niezbędne jest korzystanie ze środków odstraszających, a także każdorazowe oglądanie futra po powrocie. W ten sposób zminimalizujemy późne rozpoznanie ewentualnej choroby po kleszczu.

Chronienie kota przed kleszczami
Przewiń na górę