Co stosować kiedy trenuje się CrossFit?

 

Obecnie CrossFit jest bardzo popularny. Niemal na każdej siłowni można znaleźć już odpowiednie sale, na których każdy można ćwiczyć. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z rady trenera. W ten sposób będzie się w stanie dopasować ćwiczenia do swojej kondycji i stopniowo z dnia na dzień ją wzmacniać.

CrossFit, a suplementy

suplementy crossfitWiele osób decyduje się na CrossFit, ponieważ daje on wiele efektów. Przede wszystkim zwiększa się nasza siła i wytrzymałość, a także masa. Oczywiście nie ma żadnych ograniczeń podczas treningu, każdy może przyjść i spróbować swoich sił. Ważne jest, by pilnować diety i zachować regularność. Jednak bardzo duże postępy można osiągnąć również stosując suplementy CrossFit. Trzeba robić to odpowiedzialnie i zgodnie z parametrami swojego ciała. Wielu trenerów poleca przede wszystkim zażywanie kreatyny, która głównie zwiększa wydolność organizmu i wpływa pozytywnie na mięśnie. Można także stosować tzw. aminokwasy rozgałęzione, które pomagają w odpowiedniej regeneracji. Oczywiście jednym z najważniejszych składników jest białko. Powinno znajdować się nie tylko w suplementach, ale również w posiłkach, które spożywa się na co dzień. Można stosować je tylko wtedy, kiedy nie było go dostatecznie dużo w jedzeniu, które przygotowaliśmy sobie na konkretny dzień. Nie wolno również zapominać o witaminach. Nie wszystkie można dostarczyć w żywności, a podczas treningu szybko wypłukują się z organizmu. Zazwyczaj dostępne są w specjalnych mieszankach witaminowo-minerałowych, które w łatwy sposób uzupełnią wszystko to, co straciliśmy w wyniku wysiłku.

Stosowanie suplementów jest bardzo ważne, szczególnie wtedy, kiedy trenuje się codziennie i chce utrzymać odpowiednią formę. Wspomagają one organizm i zapewniają mu wiele składników odżywczych. Jednak najważniejsze jest to, by stosować je zgodnie z zaleceniami producenta i swoimi potrzebami.

 

Co stosować kiedy trenuje się CrossFit?
Przewiń na górę