Czy taśmy gumowe są solidne?

Bez transporterów bliskiego zasięgu, obserwowany od dłuższego czasu wzrost wydajności pracy zakładów produkcyjnych  byłby niemożliwy. Oczywiście ważne jest, by dobrać odpowiedni typ transportera do typu przewożonych na nim towarów. Najbardziej ważny w jego przypadku jest rodzaj zastosowania przenośnika.

Czy taśma gumowa to najlepszy przenośnik?

taśmy gumoweTransportery bliskiego zasięgu są w obecnych czasach głównym czynnikiem który odpowiada za wzrost wydajności zakładów produkcyjnych, magazynów, czy sortowni przesyłek. Oczywiście jednak, ważne jest, by rodzaj zastosowanego w transporterze przenośnika był dostoswany do typu przewożonych na nim produktów. W przypadku tych produktów, które wykazują właściwości żrące, najlepiej by używanym typem przenośnika były taśmy gumowe. Taśmy te, wykonane na przykład z gumy technicznej zmieszanej z poliuretanem, wykazują bowiem nie tylko odporność na uszkodzenia typu mechanicznego. Przede wszystkim bowiem dzięki takiemu a nie innemu wykonaniu, są niezwykle trwałe i odporne na kontakt między innymi z chemikaliami. Dzięki temu zazwyczaj transportery wyposażone w takie taśmy mogą i są używane w zakładach produkujących leki, środki chemiczne, czy też tych produkujących części samochodowe. W przypadku innych transporterów, na przykład łańcuchowych, zastosowany w nich typ przenośnika kompletnie nie poradziłby sobie w takich trudnych warunkach. Oprócz tego przenośnikowe taśmy gumowe są tez w dużym stopniu odporne na kontakt miedzy innymi z bardzo wysokimi temperaturami, typowymi dla wielu zakładów produkcyjnych.

Transportery bliskiego zasięgu to obecnie podstawowe wyposażenie wielu różnych zakładów produkcyjnych. Są one wykorzystywane do transportu różnych części pomiędzy stanowiskami produkcyjnymi. Ważne jest, by były one wyposażone w jak najsolidniejsze typy przenośników.

Czy taśmy gumowe są solidne?
Przewiń na górę