Czym grozi zaniedbanie auta?

Ludzie często nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest regularne serwisowanie samochodów oraz innych pojazdów mechanicznych. Utrzymanie auta w najlepszej kondycji jest kosztowne, jednak jest to kwestia przede wszystkim bezpieczeństwa.

Uszkodzone pompy i łyse opony

regeneracja pomp wtryskowych boschPrzekonał się o tym jeden z moich klientów, który założył stare opony zimowe. Miał nadzieję, że przetrwają jeszcze jeden sezon. Bieżniki w oponach były tak starte, że pojazd miał bardzo zmniejszoną przyczepność. Klient dowiedział się o tym, lądując w rowie na zakręcie. Miał dużo szczęścia, że skończyło się u niego tylko na złamanej ręce. Z kolei inna moja klientka przyjechała do mnie autem, kiedy zauważyła, wyraźny spadek mocy silnika. Po oględzinach wyszło na jaw, że pani oszczędzała na wymianie filtra, co doprowadziło do tego, że zanieczyszczone paliwo uszkodziło pompę paliwa. Akurat w moim warsztacie przeprowadzana jest regeneracja pomp wtryskowych bosch, więc mogliśmy zająć się tym od ręki. W tym przypadku oszczędzanie na wymianie filtrów zakończyło się o wiele droższą usługą regeneracji pompy. Kierowca, który przyprowadził do mnie auto na przegląd wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Klocki hamulcowe były tak zużyte, że dziwiłem się, że ktoś w ogóle odważył się wyprowadzić to auto na ulicę. Niesprawne hamulce, przy rozwinięciu dużej prędkości, to pewna śmierć! Byłem przerażony, taką bezmyślnością. Klient przyznał się, że zna przepisy, ale jego zdaniem nakazują wymianę klocków zbyt często, co jest bardzo kosztowne.

Najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy, w jak złym stanie był jego układ hamulcowy, dopóki mu tego nie pokazałem. Wtedy wyraźnie się zawstydził i poprosił o wymianę rzeczonych klocków. Wiele osób nie rozumie, że regularne serwisowanie auta jest niezbędne dla jego poprawnego funkcjonowania.

Czym grozi zaniedbanie auta?
Przewiń na górę