Czym karmić świnkę morską?

 

Świnki morskie uwielbiają jeść. Praktycznie żyją, aby jeść. Wielki apetyt świnki morskiej jest charakterystycznym znakiem szczęśliwego i zdrowego zwierzątka. Mogą cieszyć się różnorodnością potraw, więc na szczęście nietrudno je zadowolić. Oto kilka praktycznych wskazówek, jakie pożywienie powinna jeść świnka morska.

Jak wybrać karmę dla świnki morskiej?

karma dla świnki morskiejPodstawowa dieta świnki morskiej jest prosta – woda, granulki i siano z trawy. Woda jest niezbędna dla zdrowia świnki morskiej. Piją jej bardzo dużo. Ich podstawowe pożywienie – granulki i ziarna – są w większości suche, więc świeża, czysta woda powinna być dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Karma dla świnki morskiej dostępna w sklepach zoologicznych najczęściej jest oferowana w postaci granulek. Takie granulki, chociaż składają się głównie z siana, oferują niezbędne witaminy i minerały, których trawa po prostu nie zawiera. Witaminy A, B-12, C, D i E, a także minerały, takie jak fosfor, niacyna, biotyna i selen, pomagają zwierzakowi rosnąć i rozwijać się. Należy jednak unikać granulek zawierających dodatki, takie jak orzechy i nasiona lub inne niepotrzebne dodatki, takie jak substancje słodzące, konserwanty lub barwniki. Trawa lub siano powinno stanowić około 75 % diety świnki morskiej. Takie pożywienie naśladuje naturalne środowisko świnek morskich żyjących na wolności. W naturalny sposób przyciąga je niepowtarzalny zapach, tekstury i smak. Siano przynosi także korzyści układowi trawiennemu, ponieważ jest ono pełne błonnika, który wspomaga trawienie i pomaga zachować zdrowe zęby.

Kluczem do szczęśliwej i zdrowej świnki morskiej jest urozmaicona dieta. Wspaniałą wiadomością jest to, że dostępnych jest wiele różnych opcji, więc stworzenie idealnej diety dla małego towarzysza nie jest trudne. Karmę można mieszać z warzywami i owocami, więc nie trzeba wiele, aby świnka morska pozostała zdrowa i szczęśliwa.

 

Czym karmić świnkę morską?
Przewiń na górę