Dachy – o czym trzeba pamiętać?

Budowa dachu to skomplikowane zajęcie. Musi być ono wykonane w sposób dokładny i profesjonalny. Dach musi chronić dom przed czynnikami zewnętrznymi, wyglądać dobrze, mieć właściwe pokrycie. Przy jego budowie i wykończeniu warto jest pamiętać o kilku rzeczach.

Dachy i ich ocieplenia

dachy - JózefówBez względu na to czy chcemy mieć poddasze użytkowe czy nie to nie można zapomnieć o ociepleniu dachu. Wykorzystuje się do tego styropian, wełnę mineralną lub piankę poliuretanową. Dzięki temu w domu będzie cieplej i mniej będzie się płaciło za ogrzewanie. Warto zamontować w dachu także okna. Nawet jeśli poddasze będzie nam służyło jako graciarnia to warto jest mieć tak źródło światła naturalnego. Nawet jedno okno dachowe zrobi dużą różnicę, a nie sprawi, że dach będzie droższy w wykonaniu. Jeśli chodzi o dachy – Józefów to można wspomnieć też o akcesoriach dachowych. Są to na przykład płotki śnieżne, które zapobiegają spadaniu śnieżnej czapy na dół. Montuje się na szczytach dachowych także ozdobne figurki np. koguciki. Każdy dach musi mieć orynnowienie. Rynny odprowadzają nadmiar wody deszczowej. Rynna powinna być tak ustawiona, by woda spływała z niej na trawnik, do kratki ściekowej, czy na podjazd pochyły, a nie na schody czy wejście domu. Jeśli chodzi o komin to tworzy się go z cegieł o standardowym kolorze. Jeśli komuś ty to bardzo nie przypadło do gustu to cegłę można malować specjalną farbą, choć efekt nie będzie ten sam. Komin przy ogrzewaniu węglowym, gazowym czy drewnem będzie się różnił.

Pamiętajmy, że budowa dachu to coś, co powinno zostać przekazane jedynie fachowcom. Bez dobrze wykonanego dachu nie można mówić o dobrze wybudowanym domu. Dach zawsze musi być ocieplony i odpowiednio wykończony, z rynnami, doskonałym pokryciem, kominem.

Dachy – o czym trzeba pamiętać?
Przewiń na górę