Działanie olejków eterycznych

Olejki eteryczne są asortymentem każdej, nawet najmniejszej drogerii czy też apteki. Od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie dziwi to, ponieważ są to naturalne ekstrakty z roślin.

Co należy do zalet olejków eterycznych?

olejki eteryczneJeśli chodzi o zalety olejków, jest ich naprawdę bardzo dużo. Po pierwsze, sam ich zapach oddziałowuje bardzo pozytywnie na każdego człowieka. Czasami potrafi wręcz nas uspokoić, w pewien sposób przywrócić równowagę duchową oraz odpowiedni stan umysłu. Wystarczy tylko powąchać odpowiedni zapach i już nasz nastrój staje się zupełnie inny, odmienny od poprzedniego, zdecydowanie o wiele lepszy. Po drugie, olejki eteryczne mają działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Jest to bardzo duża zaleta tego typu specyfików. Co więcej, niektórym z nich przypisuje się wręcz zdolność do działania przeciwstarzeniowego, co jest absolutnym fenomenem, zwłaszcza w czasach obecnych, kiedy każdy chciałby jak najdłużej zachować piękny, młody wygląd. Zegar biologiczny tyka i każdy stara się radzić sobie z nim tak, jak tylko może. Kolejną zaletą olejków jest to, że są one źródłem cennych minerałów oraz witamin. Pozwala to na używanie ich jako środków do inhalacji, sauny, masażu czy też do pielęgnacji skóry, włosów. Olejki eteryczne stosowane są także do przygotowywania potraw. Ich działanie polega na pobudzaniu trawienia a także przyprawianiu smaku potraw.  Stosowane są także do produkcji napojów- zarówno alkoholowych, jak i bezalkoholowych, poprawiają one w nich smak oraz zapach. Niektóre z nich odstraszają także różne owady.

Jak widać, zastosowanie olejków eterycznych jest naprawdę bardzo szerokie. Wykorzystywane są one niemal w każdej dziedzinie, począwszy od przemysłu kosmetycznego, a skończywszy na gastronomii.

Działanie olejków eterycznych
Przewiń na górę