Elementy wykorzystywane do budowy placu zabaw

Producenci placów zabaw mają w swojej ofercie wiele różnych elementów, dzięki którym można stworzyć prawdziwą krainę dziecięcego szczęścia. Warto wiedzieć, z jakich elementów dzieci korzystają zdecydowanie najczęściej. Klient ma największy wpływ na to, co znajdzie się na placu zabaw.

Piaskownice, kaskady i huśtawki na placach zabaw

place zabaw producentDobrze więc zapoznać się ze wszystkimi propozycjami, aby wybrać to, co rzeczywiście sprawdzi się na takim placu i będzie sprawiało dzieciom wiele radości. Przykładowo: trudno wyobrazić sobie plac zabaw bez piaskownicy. Nowoczesne piaskownice są duże, mają miejsca siedzące, na których mogą usiąść rodzice dzieci. Do tego mogą zostać dołączone uniwersalne akcesoria do zabawy piaskiem. Piaskownice wykonane są z bezpiecznych materiałów i nie posiadają żadnych ostrych zakończeń. Z pewnością place zabaw producent ma w swojej ofercie różne propozycje z zakresu piaskownic. Do wyboru są też inne elementy. Mogą to być np. kaskady. Kaskada wygląda jak miniaturowa ścianka wspinaczkowa. Często dołączane są do niej opony, liny. Okazuje się, że dzieci chętnie korzystają z kaskad – tym bardziej, że mogą być one dwustronne (jedno dziecko może wspinać się po jednej stronie, a drugie po drugiej). Kolejnym elementem placów zabaw są huśtawki. Najczęściej na placach można znaleźć huśtawki z zabezpieczeniem dla mniejszych dzieci oraz huśtawki bez zabezpieczenia (posiadające tylko siedzisko) dla dzieci większych (które potrafią się same huśtać). Na placach znajdują się też ważki takie jak np. koniki.

Z ważek korzysta się w parach i dają one naprawdę mnóstwo zabawy dzieciom. Coraz częściej na placach zabaw montuje się też huśtawki wahadłowe, które umożliwiają ruch do przodu i do tyłu. Są też huśtawki sprężynowe. Te mogą poruszać się na wszystkie strony i zazwyczaj korzystają z nich starsze dzieci.

Elementy wykorzystywane do budowy placu zabaw
Przewiń na górę