Fachowa obsługa księgowa

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze znacznie częściej korzystają z usług biur rachunkowych niż duże przedsiębiorstwa. Jest to często związane z niższymi kosztami jaki generuje biuro rachunkowe.

Kto może korzystać z obsługi księgowej?

obsługa księgowa BydgoszczNie ma jednego optymalnego rozwiązania księgowego dla każdej firmy, ponieważ wymagają one indywidualnego podejścia. Jedne wymagają księgowego na miejscu, ponieważ ich skomplikowana struktura i rozmiar tego potrzebują, a inne mogą sobie pozwolić na zdalną księgową, czyli wybór biura rachunkowego. Bez względu którą opcję wybierzemy, to najważniejsze jest doświadczenie księgowej. Jeżeli chcemy nieco zaoszczędzić, to najlepsza będzie profesjonalna obsługa księgowa Bydgoszcz jest miastem, w którym na pewno ją znajdziemy. W dużych biurach przeważnie pracuje kilku głównych księgowych, którzy łącznie są w stanie rozliczyć nawet kilkaset firm w miesiącu, ponieważ na jedną osobę przypada od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu klientów. Pomimo takiego zakresu prac, obsługa jest prowadzona na najwyższym poziomie. Księgowi przede wszystkim odpowiadają za prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek i firm, których roczne dochody za poprzedni rok przekroczyły dwa miliony złotych. Ponadto biura rachunkowe zajmują się prowadzeniem kadr i płac, a coraz częściej także świadczą usługi doradcze z zakresu optymalizacji podatków w firmie.

Przedsiębiorcy głównie decydują się na nawiązanie współpracy z biurem księgowym, ponieważ jego usługi są znacznie tańsze niż koszty związane z zatrudnieniem specjalisty. Przeciętna wysokość abonamentu za obsługę księgową wynosi połowę wynagrodzenia samodzielnego księgowego.

Fachowa obsługa księgowa
Przewiń na górę