Folia stretch w logistyce

 

Jednostki paletowe, czyli załadowane już i zaopatrzone w towar palety są niemalże wszechobecne. Można się na nie natknąć na magazynach, hipermarketach, a nawet w małych sklepach osiedlowych. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zaopatrzeniu się w folie stretch pozwalające na ich odpowiednie zabezpieczenie przed ewentualnym upadkiem.

Trwała folia stretch

folie stretch producentFolia stretch jest materiałem niezwykle często wykorzystywanym w różnego rodzaju magazynach logistycznych. Służą bowiem najczęściej do obwiązywania jednostek paletowych tak, by towar na nich zawarty nie rozsypał się niczym domek z kart. Tego typu rozwiązanie okazuje się wysoce efektywne i pozwala na zabezpieczenie produktów przed ewentualnym upadkiem na magazynie lub na pace samochodu ciężarowego przewożącego ładunki z punktu A do punktu B. Folie te charakteryzują się wysokim poziomem elastyczności. Warto także dodać, że są bardzo rozciągliwe, lecz jednocześnie wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Pokrycie grubą warstwą wcześniej wspomnianego materiału może poskutkować koniecznością użycia noża do odbezpieczenia spakowanej palety. Wytrzymałość i trwałość to cechy, które posiadają wysokiej jakości folie stretch producent zajmujący się ich wytwórstwem może dodatkowo zaproponować ich zakup w ilościach hurtowych. Może się to okazać wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem dla firm z branży logistycznej.

Folie stretch są specyficznym materiałem służącym do efektywnego zabezpieczania jednostek paletowych, a także częściowo otwartych, lekko uszkodzonych pudeł. Tego typu rozwiązanie może pomóc w zapobiegnięciu przed ewentualnymi zniszczenia towaru, który mógłby dotrzeć do klienta w opłakanym stanie, a to z pewnością nie jest oczekiwana sytuacja. Najczęściej folie stretch wykorzystywane są na magazynach logistycznych.

 

Folia stretch w logistyce
Przewiń na górę