Gdzie szukać najlepszych zabawek dla dziecka

Bawiąc uczyć. Uczyć bawiąc. To hasło znane już od epoki oświecenia. Jest aktualne do dziś i z gruntu bardzo słuszne. Aby przez zabawę kształtować odpowiednie postawy wśród dzieci i młodzieży. U najmłodszych również rozwój jest kształtowany przez zabawę i zabawki. Ale skąd mamy wiedzieć jakie? Jak wybrać te najlepsze?

Jakie zabawki edukacyjne dla naszego dziecka?

najlepsze zabawki edukacyjne - sklepOdpowiedź najszybciej znajdziemy w internecie a dokładnie w podzielonym na kategorie wiekowe bądź też skategoryzowanym na poszczególne etapy rozwojowe sklepie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: najlepsze zabawki edukacyjne – sklep a otworzy się przed nami niezliczona ilość możliwości. Nasz wybór zależeć będzie z pewnością od wieku dziecka, tego jakie zdolności chcemy u niego rozwijać, no i rzecz jasna, od zasobności naszego portfela. Najprościej rzecz się ma z niemowlętami. Tutaj najważniejsza jest wyrazista barwa, przyjemna dla ucha melodyjka, wszelkie grzechotania i szeleszczenia. Elementy połyskujące, ruchome czy takie, które są plastyczne. Mamy więc maty edukacyjne, przytulanki, pierwsze szmaciane książeczki edukacyjne i całą masę zabawek interaktywnych. Jest też kategoria rozwijająca motorykę czyli wszelkie pchacze i jeździki. Wraz z wiekiem dziecka i osiąganiem kolejnych etapów rozwoju wybór i możliwości rosną a wybór się komplikuje. Producenci prześcigają się w tym, aby zabawki wspomagające rozwój dzieci, były różnorodne. Analizując sam dział rozwoju zdolności manualnych czy plastycznych mamy już przeogromny wybór. Układanki, składanki, klocki, puzzle, kolorowanki, wyszywanki, wydzieranki, przedmioty do własnoręcznego zdobienia… można by tak wymieniać i wymieniać w nieskończoność.

Zabawa to podstawowa forma aktywności dziecka. Dzieci bawią się dla własnej przyjemności, po to aby spożytkować swoja energię i zająć czas. Potrafią bawić się właściwie wszystkim co znajdą pod ręką, przy użyciu własnej wyobraźni. Taka zabawa wspiera ich rozwój i uczy wielu przydanych w życiu cech i postaw. Odpowiednie zabawki, jeszcze bardziej wspomogą te procesy.

Gdzie szukać najlepszych zabawek dla dziecka
Przewiń na górę