Granie na weselu

 

Wiele osób zajmujących się muzyką zawodowo lub hobbystycznie, zainteresowanych jest grą na weselach. Niektórzy decydują się występować samodzielnie, jako DJ-e, a inni zakładają kilkuosobowe zespoły muzyczne. Są bowiem różne preferencje wśród nowożeńców. Jedni wolą, by na ich weselu przygrywała orkiestra, zaś inni decydują się powierzyć prowadzenie zabawy DJ-owi lub wodzirejowi.

Prowadzenie wesela to niełatwe zadanie

dj wesele trójmiastoChoć branża muzyczna nie należy do najłatwiejszych, popyt na oprawę muzyczną wesela jest bardzo duży. Najlepsi DJ-e mają zarezerwowane terminy z dużym wyprzedzeniem. Ich kalendarze są tak wypełnione, ze trudno znaleźć dogodny termin dla zainteresowanych ich usługami. Dlatego takie usługi zamawia się o wiele wcześniej. Gdy tylko poweźmie się zamiar organizacji danej imprezy, od razu myśli się więc o oprawie muzycznej i stara się znaleźć odpowiednie osoby do wypełnienia tego zadania. DJ, oprócz zdolności muzycznych, musi wykazywać się także wieloma innymi cechami, które pozwolą mu nawiązać kontakt z uczestnikami wesela. Jak powiedział pewien DJ na wesele z trójmiasta to prawdziwe wyzwanie. Nie jest łatwo sprostać zróżnicowanym gustom muzycznym, a na takich zabawach spotyka się przecież wielu różnych ludzi. Trzeba więc wykazywać się sporym wyczuciem i elastycznością. Szeroki zakres utworów do zaproponowania to podstawowy warunek sprostania wymaganiom gości.

Szczególnie, jeśli zechcą oni zamawiać piosenki na życzenie. Ta możliwość zawsze jest dla nich bardzo satysfakcjonująca i dobry DJ chętnie im to umożliwia. Oprócz umiejętności sprawnego poruszania się w różnych gatunkach i stylach muzycznych, DJ-owi przyda się także dobra prezencja i zdolności oratorskie. To pozwoli mu nawiązać porozumienie i wchodzić w dialog z gośćmi weselnymi.

 

Granie na weselu
Przewiń na górę