Ile kosztuje umycie samochodu na myjni?

Polacy coraz chętniej i coraz bardziej dbają o swoje samochody. Jest to bardzo optymistyczny trend, bo jeszcze dekadę temu mało kto przywiązywał uwagę do czystości swojego samochodu. A dzisiaj na każdej myjni samochodowej panuje całkiem spory tłok. Każdy właściciel samochodu ma do wyboru kilka rodzajów myjni i sposobów mycia samochodu.

Najpopularniejsze są myjnie samochodowe ręczne

myjnia samochodowa - krakówWszyscy pamiętają te czasy, gdy w naszym kraju pojawiły się pierwsze myjnie automatyczne na stacjach benzynowych. Było to prawie dwie dekady temu, ale wtedy na takie myjnie był prawdziwy boom. Przed świętami i w weekendy do stacji benzynowych ustawiały się kilometrowe kolejki. Najszybciej auto można było umyć w nocy. Potem jednak okazało się, że takie myjnie nie są wcale najlepsze dla samochodowego lakieru. Od kilku lat wszyscy korzystają z myjni ręcznych, w których samochód myje się myjką ciśnieniową. Dobra myjnia samochodowa w Krakowie każdego dnia obsługuje kilkudziesięciu klientów. Przy czym mowa tutaj o myjni, na której samochody klientów myją pracownicy. Bo można skorzystać z myjni ręcznej, w której za kilka złotych można umyć samochód samemu. Większość kierowców po kilku takich samodzielnych myciach myjką ciśnieniową woli jednak wybrać się na myjnie, na której samochód myją fachowcy. W każdym razie takie właśnie myjnie są dzisiaj najpopularniejsze. A myjki automatyczne powoli odchodzą w zapomnienie.

Umycie samochodu na myjni ręcznej kosztuje kilkadziesiąt złotych. W tej cenie możemy liczyć na dokładne wyczyszczenie samochodu na zewnątrz. Jeśli chcemy do tego zlecić sprzątanie auta to jest to dodatkowe kilkadziesiąt złotych. Raz na miesiąc można sobie zafundować taki luksusu. Coraz większa liczba kierowców korzysta właśnie z myjni ręcznych.

Ile kosztuje umycie samochodu na myjni?
Przewiń na górę