Ile kosztuje wizyta na myjni samochodowej?

Regularne mycie samochodu przedłuża żywotność powłoki lakierniczej. Należy jednak dodać, że nie dotyczy to myjni automatycznych. Najbezpieczniejszy sposób na czysty samochód to skorzystanie z oferty myjni ręcznej samoobsługowej lub takiej, na której samochód myją pracownicy. Samodzielne umycie auta myjką ciśnieniową może jednak nie przynieść oczekiwanych efektów.

Koszty mycia muszą być proporcjonalne do efektów

myjnia samochodowa - krakówWarto się zastanowić nad tym, czy koszty mycia auta przekładają się na efekt. Dotyczy się to w szczególności korzystania z myjni samoobsługowych. Pewnie nie jednemu kierowcy w trakcie korzystania z takiej myjni zdawało się, że świetnie umył swój samochód. I często zdarza się tak, że ten czar pryska po powrocie samochodem do domu. Na umycie samochodu wydało się kilkanaście złotych, ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Bo umycie samochodu samemu wcale nie jest takie proste. I okazuje się, że korzystniej w tym względzie wypada profesjonalna myjnia samochodowa – Kraków jest miastem, w którym takich myjni działa co najmniej kilkadziesiąt. Za umycie samochodu trzeba na myjni zapłacić około pięćdziesięciu złotych. To cena za mycie auta z zewnątrz. Jednak po takim myciu można z czystym sumieniem powiedzieć, że koszt przełożył się na efekt. Po umyciu auta przez wykwalifikowanych pracowników samochód po prostu lśni czystością. A dodatkowy efekt nadaje autu wypastowanie opon na czarno.

Umycie samochodu to tylko w teorii banalna sprawa. Jeśli dysponuje się dużym podwórkiem, własną myjką ciśnieniową i zestawem odpowiednich kosmetyków to i tak trzeba na taką czynność poświęcić przynajmniej godzinę. Jadąc z samochodem na myjnię ręczną, w której obsługują nas pracownicy, możemy być pewni, że auto wyjedzie z niej naprawdę czyste i błyszczące.

Ile kosztuje wizyta na myjni samochodowej?
Przewiń na górę