Instrukcja obsługi myjni bezdotykowej

Jak wybrać najlepszą myjnie bezdotykową w mieście? Okazuje się, że nie wszystkie są takie same. Warto szukać takiej, w której ciśnienie wody jest odpowiednie, a ilość detergentu wystarcza do umycia całego samochodu. I chociaż korzystanie z myjki wysokociśnieniowej jest banalnie proste zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, to trzeba pamiętać o kilku sprawach.

Tanie myjnie bezdotykowe

myjnia samoobsługowaPo pierwsze, przede wszystkim zachowaj odległość. Myjnia samoobsługowa jest bezpieczna w użytkowaniu, ale należy pamiętać o trzech sprawach. Przy każdej kabinie myjącej znajduje się instrukcja obsługi jednak niewiele osób z niej korzysta. Na instrukcja jest jednak podana odległość lancy od karoserii jaką należy zachować, aby nie uszkodzić lakieru samochodu. Zazwyczaj jest to około 20 centymetrów. Często przy bardzo zabrudzonych elementach niektórzy nie potrzebnie zbliżają myjkę, myśląc, że w ten sposób bardziej doczyszczą dany fragment. Jest wręcz odwrotnie, a woda pod wysokim ciśnieniem może wyrządzić szkody na karoserii samochodu. Po drugie omijaj emblematy, nalepki i listwy ozdobne. Większość osób nie zwraca na to uwagi podczas mycia, ale warto pamiętać o tej zasadzie. Woda pod bardzo wysokim ciśnieniem jest w stanie usunąć tego typu elementy. Podobnie jest w myciem małych, wąskich przestrzeni w samochodzie. Po trzecie uważaj na uszczelki. Nie ma nic złego w myciu lamp i szyb. Jednak należy zwracać uwagę na to, aby nie polewać zbyt długo i zbyt mocno uszczelek w samochodzie. Woda jest w stanie przecisnąć się nawet przez najmniejszą szczelinę. Przez co bardzo szybko może uszkodzić całą uszczelkę i dostać się do wnętrza reflektora.

I to właściwie wszystko na co należy zwracać uwagę. Po za tymi trzema przykładami myjka ciśnieniowa jest bardzo wygodną, szybką i bezpieczną formą mycia każdego rodzaju samochodu. Taka myjnia jest też stosunkowo tania.

Instrukcja obsługi myjni bezdotykowej
Przewiń na górę