Jak gra się w paintball w Jurze?

W paintballu jest coś takiego, że cała masa osób bardzo lubi ten sport. Niektórzy traktują to jako prawdziwą pasję i regularnie uczęszczają do miejsc przeznaczonych do strzelania kulkami wypełnionymi farbą. W Polsce najlepsze pole do tego sportu znajduje się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zostało ono wyróżnione certyfikatem, który stwierdza, że miejsce jest zgodne z europejskimi standardami.

Dobry paintball w Jurze

paintball juraDostęp do świetnego pola sprawił, że na terenie Jury powstały nawet dwie drużyny, które skupiają fanów tej gry, a raczej sportu. Jeśli chodzi o paintball Jura jest najlepszym miejscem do poznania, na czym tak naprawdę to polega. Uczestniczy rozgrywki otrzymują kombinezony, które zapewniają im bezpieczeństwo. Dzięki nim mają ochroną na całe ciało oraz twarz. Dowódca drużyny wraz z innymi uczestnikami wybiera najlepszą strategię, a także miejsce do ataku na drużynę przeciwną. Każda osoba w drużynie jest ważna i ma swoje zadanie. Podchodzi się do tego bardzo profesjonalnie, co nie oznacza, że gra jest nudna. Na polu można mieć do czynienia z wieloma zwrotami akcji. Ta gra jest pełna emocji, a zawodnicy zgodnie z zasadą fair play dążą do zwycięstwa, czyli zdobycia flag przeciwników lub ich pozycji. Na polach można znaleźć wiele miejsc, w których można się schować, pobiegać, a nawet czołgać, jak w prawdziwym wojsku.

Mimo, że gra polega na strzelaniu do siebie farbującymi kulkami, atmosfera jest naprawdę przyjazna. Wszystkim chodzi o aktywność oraz zabawę. Nie zdarza się, aby ktoś wrócił z pola niezadowolony. Nawet dzieci mogą odwiedzić pole, ale ich karabinki są ograniczone. Zmniejsza się moc, aby nie zrobiły im się żadne siniaki. Dziecko musi mieć podpisaną zgodę rodzica, a wycieczki grupowe powinny mieć jednego opiekuna na ośmiu uczestników.

Jak gra się w paintball w Jurze?
Przewiń na górę