Jak najlepiej oświetlić salon?

Każde pomieszczenie w mieszkaniu powinno być odpowiednio oświetlone. Sprzyja to samopoczuciu oraz chroni nasz wzrok przed zbytnim wytężaniem go w ciemnościach. Miejscem gdzie domownicy najczęściej przesiadują jest salon tak więc na to pomieszczenie należy szczególnie zwrócić uwagę. Kwestia gustu i upodobania czy wystarczy żyrandol lub lampa sufitowa czy powinny się też znaleźć mniejsze lampy na biurko czy szafkę.

Lampa przydatna w każdym pomieszczeniu

lampa do salonuOświetlenie w danym miejscu przede wszystkim nie może przeszkadzać. Musi być odpowiednio stonowane ale z kolei nie za ciemne by nie psuć wzroku. Oprócz standardowego oświetlenia jakie posiadamy w pomieszczeniach powinniśmy mieć jakieś dodatkowe w postaci listw ledowych, lamp stołowych lub ściennych. Jeśli chodzi o te ostatnie to wiele osób zadaje sobie pytanie:  Jaka lampa do salonu? Prosta odpowiedź – taka, która będzie pasować. Jeśli chcemy podkreślić wrażenie powiększonej przestrzeni należy wybrać model dający rozproszone światło. Dla stworzenia nastroju podczas obiadów i kolacji można wybrać lampę wiszącą nad stołem. Dzięki lampie stojącej możemy wygospodarować kąt przeznaczony do czytania lub pracy przy komputerze. Kwestia wyglądu czyli designu oraz kolorów lamp to bardzo ważny czynnik gdyż wszystko musi współgrać ze stylem jaki panuje w mieszkaniu.

Salon jest niezwykle istotnym pomieszczeniem w naszych mieszkaniach. To w nim spędzamy większość czasu, odpoczywamy więc siłą rzeczy musimy się w nim czuć dobrze i mieć satysfakcję z przebywania w nim. Ważną kwestią, która pomaga w relaksie jest oświetlenie czyli klimat panujący w pokoju. Dzięki dodatkowym lampom, oświetleniu LED nie jesteśmy skazani jedynie na duże, główne światło usytuowane nad naszymi głowami. Wieczorny odpoczynek przy książce lub filmie zdecydowanie lepiej działa przy minimalnym nakładzie jasności.

Jak najlepiej oświetlić salon?
Przewiń na górę