Jak należy dbać o soczewki kontaktowe?

Miękkie soczewki kontaktowe to wspaniały wynalazek, dzięki któremu można dobrze widzieć na co dzień i czuć się swobodnie nawet tam, gdzie trudno jest zabrać ze sobą okulary, na przykład w czasie kąpieli na basenie lub w kinie podczas seansu 3D. Jednak soczewki wymagają odpowiedniej pielęgnacji, żeby mogły nam dobrze służyć.

Należy stosować dobry płyn do soczewek

regenerujący płyn do soczewek opti freeBrudna soczewka kontaktowa może oznaczać, w najlepszym razie, podrażnienie oka. Jeśli będziemy mieć pecha bądź regularnie korzystać z brudnych soczewek, może dojść do poważnych stanów zapalnych, a tego każdy wolałby uniknąć. Dlatego soczewki po zdjęciu z oka należy zawsze dokładnie umyć odpowiednim płynem do soczewek, a następnie umieścić w pojemniczkach i zalać je płynem. Pozwoli to na zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia soczewek oraz utrzymanie ich w czystości. Płyny do soczewek, takie jak regenerujący płyn do soczewek opti free, nie tylko nawilżają soczewkę, ale też pomagają pozbyć się bakterii. A jak wygląda odpowiednie czyszczenie soczewki? Należy ją położyć na środku dłoni, dodać płynu i delikatnie czyścić palcem, ściągając z niej ewentualne zabrudzenia, takie jak pyłki czy kłaczki lub resztki makijażu. W razie potrzeby, można usunąć zabrudzony płyn i dolać czystego. Trzeba pamiętać, żeby stosować ten sam płyn do czyszczenia i przechowywania soczewki. Jego kupienie nie powinno stanowić trudności, gdyż produkty takie jak płyn Opti Free są łatwo dostępne i nie kosztują dużo.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji mamy pewność, że nasze soczewki są czyste i bezpieczne i bez obaw możemy je nosić każdego dnia. Chociaż czyszczenie soczewek i dbanie o nie za pomocą odpowiedniego płynu zajmuje trochę czasu, to z pewnością jednak warto poświęcić kilka minut, żeby zadbać o ich czystość i swoje zdrowie.

Jak należy dbać o soczewki kontaktowe?
Przewiń na górę