Jak odbywa się lakierowanie motocykli?

Motocykle są pojazdami dwukołowymi, które często charakteryzują się wyjątkowym i nietuzinkowym wyglądem. Wśród tego typu konstrukcji wyróżnić można między innymi mocne maszyny zwane potocznie ścigaczami lub dostojne, głośne cruisery czy choppery. Warto, by każdy z nich cechował się pięknym wykończeniem.

Artystyczne lakierowanie motocykli

lakierowanie motocyklaCzasem przychodzi moment, gdy stary lakier się zużyje, a co za tym idzie, może pękać. Inną sytuacją jest uszkodzenie go w jakiś przypadkowy sposób czy to w stłuczce, czy nawet przez otarcie o inny element. W takiej sytuacji warto odświeżyć wygląd maszyny poprzez lakierowanie motocykla. Tego typu pracę należy zlecić profesjonalistom, którzy znają się na swoim fachu, ponieważ źle polakierowane elementy, zamiast poprawić estetykę pojazdu – mogą go szpecić. Przed nakładaniem nowej warstwy lakieru, starą należy odpowiednio zeszlifować. Następnie konieczne jest zabezpieczenie części, które nie są przeznaczone do malowania tak, by nie zostały pokryte lakierem. Po wcześniej wspomnianych czynnościach można rozpocząć lakierowanie. Oczywiście warto dodać, że istnieje możliwość wyboru różnego rodzaju kolorów, a na dodatek najsprawniejsi artyści w zakresie lakiernictwa umożliwią namalowanie wzoru lub grafiki zgodnie z zamówienie. Klasyczne płomienie? Żaden problem. Może motyw w czaszki? Nic prostszego. Każdy świetny lakiernik podoła temu zadaniu bez żadnego problemu. Warto dodać, że nowy lakier skutecznie będzie chronić karoserię przed ewentualną korozją.

Lakierowanie motocykli jest zadaniem z całą pewnością skomplikowanym, ponieważ wymaga niezwykłej precyzji od lakiernika. W związku z tym warto oddawać pojazd jedynie w dobre ręce tak, aby jego wygląd był poprawiony, a nie oszpecony. Najlepsi lakiernicy potrafią dodatkowo malować wzory zgodnie z zamówieniem klienta.

Jak odbywa się lakierowanie motocykli?
Przewiń na górę