Jak uchronić się przed rozstępami?

Moja mama nigdy nie miała rozstępów po ciąży ze mną, czego zawsze jej zazdrościłam ponieważ moje pojawiły się już w okresie dorastania. Kiedy w późniejszych latach sama zaszłam w ciążę postanowiłam stosować się do zaleceń mamy, aby uchronić się przed rozstępami najlepiej, jak się tylko da.

Najlepsze olejki na rozstępy

skuteczny olejek do masażu przeciw rozstępomPrawda jest taka, że o rozstępach decyduje nie tylko pielęgnacja w ciąży, ale również nierzadko także uwarunkowania genetyczne, toteż trudno przewidzieć czy pojawią się one dopóty ich nie zauważymy na swoim ciele. Nie oznacza to jednak, że nie możemy działać zapobiegawczo, tym bardziej że dobrej jakości i skuteczny olejek do masażu przeciw rozstępom nie tylko może nas przed nimi uchronić, ale także zadba o naszą skórę przekazując jej mnóstwo składników odżywczych. Kosmetyk, jaki wybierzemy powinien być jeden na całą ciążę dlatego warto rozeznać się, czy produkt, który chcemy zakupić można stosować już od pierwszych tygodni ciąży. Ponadto dla mam, które mogą pochwalić się już sporym brzuszkiem, poleca się zakup kosmetyku posiadającego także właściwości przeciwświądowe, albowiem skóra rozciągając się, swędzi. Kolejnym ważnym aspektem przy doborze odpowiedniego olejku do masażu jest jego zapach. Będąc w ciąży nasze zmysły są bardzo wrażliwe, a zatem nie chcemy, aby zapach produktu nas mdlił. Oczywiście ważny jest także skład kosmetyku. Każdy, skuteczny olejek do masażu przeciw rozstępom będzie stymulował produkcję kolagenu, dzięki czemu nasza skóra stanie się elastyczniejsza, a co za tym idzie odporniejsza na rozciąganie. 

Ponadto kosmetyk bogaty w witaminę E, będzie przeciwdziałał powstawaniu wolnych rodników, zaś olejki ze słodkich migdałów zmiękczą nasz naskórek i będą działały łagodząco. Aby jak najlepiej zabezpieczyć się przed rozstępami, kosmetyk warto stosować dwa razy dziennie, oraz dbać o prawidłową aplikację produktu na skórę.

Jak uchronić się przed rozstępami?
Przewiń na górę