Jak wygląda praca dyplomiwa?

 

Studia to wieloletnia ciężka praca, która kończy się obroną pracy licencjackiej, magisterskiej czy dyplomowej. Po jej zaliczeniu, możemy zacząć szukać pracy w zawodzie i zdobywać praktyczne umiejętności. Jednak zanim to nastąpi, trzeba się skupić na napisaniu i wydrukowaniu pracy.

Jaką okładkę może mieć praca dyplomowa?

okładka pracy dyplomowejKażda uczelnia wyższa podaje do informacji studentów, wytyczne dotyczące pracy dyplomowej. Określają one jak ma ona wyglądać, ile stron musi mieć czy jaką musi mieć okładkę. Wbrew pozorom, to bardzo ważne informacje, których nieprzestrzeganie może skutkować nie przyjęciem pracy przez dziekana. Praca dyplomowa to zwieńczenie wielu lat nauki, które kończą się jej obroną. Poza samą treścią, liczy się jej oprawa i forma. W zależności od uczelni, prace mogą być drukowane jedno lub dwustronne, a ich okładka powinna być miękka lub twarda. To wszystko jest określone w wymogach ogłaszanych przez uczelnie, zatem wystarczy się do nich dostosować. Okładka pracy dyplomowej najczęściej jest jednokolorowa z jednoznacznym napisem na środku, jakiej pracy dotyczy. Może być wykonane z twardej tektury lub zwykłej karki A4. Ponadto prace mogą być bindowane przy pomocy grzbietu plastikowego, metalowego czy na zasadzie zatrzasków. Innym rodzajem mogą być okładki klejone lub szyte, które także świetnie się prezentują i są w stanie mocno trzymać nawet kilkaset stron. Jeżeli chodzi o czas realizacji takiego zlecenia, to przeważnie trwa ono kilka dni i zależy od rodzaju okładki i ilości stron pracy.

Przeważnie gotową pracę dyplomową trzeba wykonać w dwóch egzemplarzach dla dziekana i jeden dla siebie. Ni zawsze jest konieczne oprawianie jej w twardą oprawę, ponieważ bez wątpienia zajmuje ona więcej miejsca i też ma określoną wagę, przez co wiele uczelni wymaga miękkiej oprawy.

 

Jak wygląda praca dyplomiwa?
Przewiń na górę