Jak znakować miejsca niebezpieczne?

Właściwe oznaczania różnych miejsc, maszyn, czy tez stref jest bardzo istotne, głównie ze względu bezpieczeństwa. Do tego warto wykorzystywać specjalne tablice znakujące, które powinny być wykonane z solidnych materiałów. Jest to niezmiernie ważne, gdyż musza one być odpowiednio odporne, tak aby pozostawały czytelnie niezależnie od warunków otoczenia.

Zastosowania tabliczek z napisem

tablice z napisemNiektóre budynki czy też miejsca wymagają odpowiedniego oznakowania. Mowa tu głownie o miejscach, gdzie nie mogą wchodzić osoby niepowołane. Tablice z napisem mogą się także okazać przydatne przy oznaczaniu miejsc w fabryce, na których wejście może grozić niebezpieczeństwem, lub także, aby oznakowywać używane maszyny produkcyjne. Zastosowanie takich tablic jest bardzo duże, ale niezależnie od planowego zastosowania bardzo ważne jest ich odpowiednie wykonanie. Takie tablice powinny być wiec wykonane z solidnych materiałów, przede wszystkim odpornych na korozję. Ważne jest aby takie tablice pozostawały czytelne niezależnie do tego, czy są stosowane na wolnej powierzchni czy też w zakładzie produkcyjnym, gdzie jest wysoka temperatura i silne zapylenie. Dlatego też tablice z napisem obecnie są wykonywane z tworzyw sztucznych lub też płyty kompozytowo-aluminiowej. Bardzo często takie płyty posiadają dodatkowe wypełnienie z polietylenu, dzięki czemu tablica taka jest odporna na korozję, jednocześnie będąc niezwykle sztywna i lekka. Napis na tablicy jest wycinany ze specjalnej folii PVC, która może być błyszcząca lub też odblaskowa, w zależności od oczekiwań klienta.

Niektóre miejsca  fabryce, lub też na terenie wokół budynku musza być właściwie oznakowane ze względów bezpieczeństwa. W tym celu najczęściej stosuje się specjalne, odporne na korozje i inne niekorzystne czynniki, tablice. Takie tablice powinny zachować swoją czytelność niezależnie od warunków otoczenia.

Jak znakować miejsca niebezpieczne?
Przewiń na górę