Jaki rower na drogę asfaltową?

Zawodowi i amatorscy rowerzyści doskonale wiedzą, że kupując nowy rower wybiera się go pod kątem tras, które będzie się na nim pokonywać. Każdy jednoślad ma inne przeznaczenie. Możemy wyróżnić rowery szosowe, crossowe, trekkingowe czy chociażby rowery górskie. Na drogę asfaltową najlepsze będą rowery szosowe, które mają odpowiednią budowę i funkcjonalność.

Polskie Romety sprzedają się najlepiej

Romet Huragan 1W naszym kraju amatorzy kolarstwa bardzo mocno wspierają polskie firmy produkujące rowery. Mamy zresztą czym się pochwalić w dziedzinie produkcji jednośladów. Polskich producentów jest całkiem sporo, ale oczywiście szczególnie wyróżnia się jeden. Miłośnicy rowerowych eskapad najbardziej lubią jeździć na rowerach marki Romet. Na szosę, czyli na drogę asfaltową, najczęściej wybieranym modelem jest Romet Huragan 1, który jest idealną propozycją dla początkujących miłośników kolarstwa szosowego. Rowery tego typu charakteryzują się tym, że można je łatwo rozpędzić do dużych prędkości. Na tym zresztą polega jazda tego typu rowerem. Chodzi o to, żeby jak najszybciej osiągnąć jak największą prędkość. Bo jadąc po drodze asfaltowej nie robi się tego dla przyjemności i turystycznych wrażeń. Robi się to dlatego, żeby jak najszybciej przejechać z miejsca startu do zaplanowanej mety. Dlatego rowery na szosę muszą być lekkie i szybkie. Taki właśnie jest rower marki Romet z kolekcji Huragan. Jak sama nazwa wskazuje ten sprzęt jest tak szybki jak wiatr.

Jazda na rowerze najprzyjemniejsza jest wówczas, kiedy dobierzemy odpowiednio rower do tras, które pokonujemy. Na rowerze trekkingowym nie pojedziemy szybko po szosie. A na szosowym rowerze nie pojeździmy po górach. Tak to już jest, że różne rowery mają swoje różne przeznaczenie. Kupując rower trzeba dobrać go do odpowiednich tras.

Jaki rower na drogę asfaltową?
Przewiń na górę