Jaki zestaw głośnomówiący wybrać?

W samochodzie wbrew pozorom wielu z nas spędza każdego dnia bardzo dużo czasu. Rozmowy telefoniczne, na które decyduje się wielu kierowców mogą nieść ze sobą tragiczne konsekwencje. Jeśli jednak jesteśmy osobami, które muszą mieć stały kontakt telefoniczny, chociażby ze względu na wykonywaną pracę, odnajdziemy sprzęt, który sprawi, że rozmowy będą w pełni bezpieczne.

Rodzaje zestawów głośnomówiących do samochodu

zestawy głośnomówiące samochodoweJak dobrze wiemy rozmowa przez telefon w trakcie jazdy bez zestawu głośnomówiącego jest karana mandatem. Jest to zdecydowanie rozsądne działanie, biorąc pod uwagę jak chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Tak więc zestawy głośnomówiące samochodowe są doskonałym rozwiązaniem dla każdego kierowcy. Najczęściej decydują się na nie osoby spędzające długie godziny za kółkiem, a w szczególności zawodowi kierowcy. Warto jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie polecane dla każdego. Z pewnością bowiem każdemu z nas zdarzyło się chociaż raz prowadzić rozmowę telefoniczną w czasie jazdy. Najbardziej powszechnym rozwiązaniem wśród zestawów głośnomówiących jest połączenie go z telefonem za pomocą Bluetooth. Jest ono niezwykle wygodne głównie ze względu na brak instalowania dodatkowych kabli. Każdy współczesny smartfon umożliwia transmisję danych w tej technologii dlatego jest to rozwiązanie polecane dla każdego. Dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia do mikrofonu większej liczby telefonów. Sprawdza się to szczególnie, gdy jeden z nich przeznaczony jest do użytku prywatnego, drugi natomiast służbowego.

Jeśli nie jesteśmy przekonani do rozwiązania Bluetooth możemy postawić na klasyczną metodę. Jest nią zamontowanie zestawu stałego posiadającego uchwyt na telefon. Jej największą wadą jest jednak uchwyt którego nie możemy zmienić, a także dodatkowe okablowanie, które może niekorzystnie wpływać na komfort jazdy, a nawet ograniczać swobodę ruchów kierowcy.

Jaki zestaw głośnomówiący wybrać?
Przewiń na górę