Jakie kolory mebli wybrać do łazienki?

 

Małe pomieszczenia mają to do siebie, że należy je dekorować, czy meblować w jasnych kolorach, aby optycznie zwiększać ich powierzchnię. Oczywiście, zdarza się, że niektórzy z nas mają większą powierzchnię łazienki, niż inni samych pokoi gościnnych, jednak nie jest to zbyt częsta praktyka.

Zakup białych szafek do łazienki

białe szafki łazienkowe wisząceJak wiadomo, czym mniejsze pomieszczenie, tym jaśniejszymi kolorami należy je dekorować. Czym ciemniejszych kolorów używamy, tym pomieszczenie może się optycznie zmniejszać. Ma to zastosowanie zarówno w kolorach fliz, farb, ale także w meblach, które planujemy ustawić w takim pomieszczeniu. Oczywiście, zdarzają się łazienki o dość dużej powierzchni użytkowej, ale i tam zalecane jest używanie jak najjaśniejszych kolorów z powodów czysto praktycznych. Czym jaśniejszy kolor, tym szybciej dostrzeżemy ewentualny brud, czy zacieki. Zachęci to nas do częstszego sprzątania, a jak wiadomo, każda łazienka ma wyjątkowe wymagania dotyczące sprzątania – nie tak jak w pokojach. I dlatego białe szafki łazienkowe wiszące, czy też stojące w połączeniu z jasnymi flizami, czy błękitnym kolorem ścian, będą się idealnie nadawać do praktycznie każdej łazienki – czy to małej, czy też dużej. W praktyce, jasne kolory nastrajają człowieka pozytywnie. Czuje się on lepiej w jasnych pomieszczeniach, niż w ciemnych. Ciemne pomieszczenia mogą powodować stany depresyjne, natomiast jasne – mogą te stany uspokajać, leczyć. Dlatego warto dekorować nasze pomieszczenia jasnymi kolorami.

Szczególnie, jeśli te pomieszczenia są niewielkie, to aby uzyskać doskonałe przyjemny efekt, najlepiej stosować te same kolory zarówno na ścianach, jak i samych meblach. Białe szafki w łazience nie tylko doskonale wpasują się w pomieszczenie, ale i nie będą wizualnie tak zajmować miejsca, jak ciemne.

 

Jakie kolory mebli wybrać do łazienki?
Przewiń na górę