Jakie korzyści zyskujemy instalując pompę ciepła?

Każdy z nas marzy o tym, aby mieć swój własny dom, jednak żeby to marzenie się zrealizowało to trzeba ponieść ogromne koszty związane z jego wybudowaniem oraz urządzeniem. Dlatego coraz więcej osób szuka rozwiązań dzięki którym będą mogli oszczędzać i takim rozwiązaniem jest właśnie montaż pompy ciepła.

Rodzaje pomp ciepła oraz korzyści wynikające z montażu

Pompa ciepła Gniezno pompa ciepła gnieznoumożliwia ogrzewanie budynków dzięki energii, która pozyskiwana jest ze środowiska, między innymi z wody, gruntu czy powietrza. Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów pomp, które klasyfikowane są w zależności od sposobu pozyskiwania ciepła. Wyróżnia się między innymi takie urządzenia jak solanki, które odbierają ciepło z gruntu dzięki specjalnemu wymiennikowi. To właśnie w nim krąży roztwór, czyli solanka i pośredniczy ona w wymianie ciepła pomiędzy pompą a gruntem. Kolejnym rodzajem są urządzenia wykorzystujące bezpośrednie parowanie. Oznacza to, wymiennik jest również parownikiem i w rurach, które znajdują się w ziemi odparowują czynnik roboczy. Następnym urządzeniem jest pompa wykorzystująca wodę lub powietrze albo wodę i powietrze. Te jednak są najczęściej wykorzystywane i montowane w domach jednorodzinnych. Należy jednak pamiętać, że moc pompy zależy głównie od dolnego źródła a także jej parametrów. Dlatego doborem pompy powinien zająć się specjalista, który się na tym zna i dokona odpowiednich obliczeń, które określą moc pompy. Należy również pamiętać, że efektywność jej pracy nie zależy od jej konstrukcji ale głównie od warunków w jakich pracuje.

W większości przypadków ze względów praktycznych pompy ciepła instaluje się w osobnym pomieszczeniu tak zwanym technicznym, ponieważ musi się zmieścić pompa oraz osprzęt, dlatego należy o tym pamiętać decydując się na jej instalacje w swoim domu.

Jakie korzyści zyskujemy instalując pompę ciepła?
Przewiń na górę