Kamienny dywan – innowacyjne rozwiązanie

Kamienne dywany to w Polsce innowacyjne rozwiązanie, które spotkać można od zaledwie kilku lat. Co ciekawe w krajach zachodnich takich jak np Niemczech rozwiązanie to i to z dobrym skutkiem stosowane jest od jakich 20 lat. Czym zatem są kamienne dywany i jakie są ich wady i zalety

O zastosowaniu kamiennych dywanów

kamienny dywan wrocławKamienne dywany to w zasadzie względnie nowoczesna a już na pewno w naszym kraju technologia wykonywania posadzek, która odznacza się szeregiem zalet. Posadzki tego rodzaju są bowiem wodoszczelne, mrozoodporne, nie są podatne na wykwity, odporne na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. To wszystko sprawia, że rozwiązanie to bardzo dobrze sprawdza się w naszych warunkach atmosferycznych i co za tym idzie z powodzeniem można je stosować na zewnątrz, jak i w środku. Z tego powodu właśnie na dzień dzisiejszy uważa się to za szczególnie dobrą alternatywę dla płytek czy też posadzek drewnianych na taras czy balkon, ponieważ kamienne dywany są zdecydowanie bardziej trwałe w takiej sytuacji, jak i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Niemniej rozwiązanie to z powodzeniem może sprawdzić się także i w domu, tu jednak znaczenie ma nie tyle ich trwałość co raczej walory wizualne. Otóż kamienny dywany to tak naprawdę zbiór różnego rodzaju kruszywa – marmurowego, kwarcowego itd, które jest ze sobą łączone za pomocą żywic, dzięki czemu powstaje piękne mozaikowa podłoga o nowoczesnym wyglądzie. Pomimo tylu zalet pojawiają się tu także i kilka wad. Po pierwsze nie zbyt wielka ilość wykonawców o ile kamienny dywan wrocław, kraków czy jakieś większe miasto jest jeszcze do wykonania, to w małych z wykonawcą może być zdecydowanie gorzej. Minusem jest tu także cena, ponieważ wykonanie kamiennych dywanów jest na chwile obecną kosztowne.

Kamienne dywany to w Polsce innowacyjne rozwiązanie, które jest zdecydowanie warte choćby rozważenia, zarówno jeśli chcemy wykończyć posadzkę na tarasie czy w kuchni. Należy jednak pamiętać o tym, że na dzień dzisiejszy jest to spory wydatek, dlatego warto się zastanowić nad tym czy rzeczywiście jest one dla nas najodpowiedniejsze.

Kamienny dywan – innowacyjne rozwiązanie
Przewiń na górę