Klasyczne żyrandole kryształowe

Oświetlenie to nieodłączny element występujący w każdym pomieszczeniu. Lampę należy jednak odpowiednio dopasować do wystroju całego wnętrza, aby wszystko tworzyło jednolitą i spójną całość. Do jakich wnętrz pasują kryształowe żyrandole? Czy nadal są one modne? Postaram się przybliżyć ten temat.

Do jakiego wnętrza pasują żyrandole z kryształami?

żyrandol kryształowyKryształowe żyrandole nie od dziś kojarzą się z luksusem i majestatycznymi wnętrzami. Najczęściej spotkać je można było w zamkach, pałacach czy bogato zdobionych kościołach. Zawieszone pod wysokim sufitem przykuwały wzrok każdego i zachwycały kunsztem wykonania oraz swoją delikatnością. Aktualnie niewiele się zmieniło, wnętrze wyposażone w takiego typu żyrandol od razu wydaje się być ekskluzywne. Jednak, obecne kryształowe żyrandole wykonane są raczej ze szkła, niż z prawdziwego kryształu, który jest bardzo drogi. Na taki żyrandol kryształowy decyduje się wiele restauracji, które świadczą usługi gastronomiczne na wysokim poziomie. Wiele osób wybiera je także do swojego salonu czy jadalni. Pasują one do kilku rodzajów wystroju wnętrz, między innymi glamour czy nawet stylu nowoczesnego. W stylu glamour panuje wszechobecny przepych i nagromadzenie dodatków, w co idealnie wpisze się właśnie kryształowy żyrandol. Z pewnością będzie on jednym z najważniejszych punktów w całym pomieszczeniu, dodając mu uroku i charakteru. Żyrandole kryształowe świetnie sprawdzają się także we wnętrza, w których panuje eklektyzm, czyli połączenie ze sobą kilku stylów naraz.

Kryształowy żyrandol to idealny sposób na oświetlenie dla osób, które lubią bawić się stylami podczas urządzania swojego domu. Pasuje do bardzo wielu wnętrz, takich jak sypialnia, salon czy jadalnia. Niekiedy ludzie decydują się umieścić go w łazience, która od razu zyskuje miano luksusowej.

Klasyczne żyrandole kryształowe
Przewiń na górę