Kocyki minky dla dzieci

Kocyk to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia przy niemowlaku. Służy nie tylko do spania, ale również do przykrywania na spacerach, rozścielenia na podłodze podczas zabawy czy do otulenia po kąpieli. Do wyboru mamy wiele rodzajów kocyków, przyjrzyjmy się tym najchętniej ostatnio wybieranym.

Kocyk minky, bawełniany czy bambusowy – który lepszy?

kocyki minkyKażdy z wymienionych wyżej kocyków będzie dobry dla naszego malucha, trudno tu wybrać jeden najlepszy rodzaj. Kocyki ze 100% bawełny są w pełni naturalne, bardzo delikatne i co bardzo ważne oddychające. Kocyki bambusowe są chętnie wybierane przez osoby ceniące produkty eko.  Mają właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, ze względu na to, że są cieńsze, są świetnym rozwiązaniem na lato.  Jednak absolutnym hitem wśród młodych mam są ostatnio kocyki minky. Jest to rodzaj polaru z charakterystycznymi wytłoczeniami. Najpopularniejsze są kropeczki, choć oryginalne minky może też mieć inne wzory jak np. różyczki czy serca, jednak dużo rzadziej się je spotyka. Tkanina wykonana jest z włókien poliestrowych z wykorzystaniem najnowszych technologii, co daje jej niezwykłą miękkość, przewiewność i elastyczność. Niestety oryginalny kocyk minky to nieco większy wydatek. Warto o tym pamiętać aby nie dać się nabrać na liczne podróbki, które mogą nie nadawać się do użytku już po pierwszym praniu. Prawdziwy minky jest bardzo wytrzymały, nie traci z czasem swojej miękkości i tekstury. Pamiętajmy jednak, że nie należy go prasować, a podczas prania stosujmy się do zaleceń producenta, a wtedy nasz kocyk posłuży nam naprawdę długo. 

Dziecięcy kocyk kojarzy się przede wszystkim z czymś miłym, cieplutkim i miękkim. Wiele dzieci ma swój ulubiony kocyk przez lata, także nie warto na nim oszczędzać, tylko wybrać jak najlepszy. Tym bardziej, że będziemy go używać naprawdę często.

Kocyki minky dla dzieci
Przewiń na górę