Konserwacja polimerowych podłóg

 

Wszystko pod wpływem użytkowania się zużywa i niszczy, zwłaszcza wtedy kiedy nie jest odpowiednio zabezpieczone i zakonserwowane. Musimy zatem zawsze pamiętać, że wszystko z czego korzystamy na co dzień musi być w odpowiedni sposób użytkowane. A co z naszymi podłogami? Czy da się zabezpieczyć podłogi?

Czy akrylowanie podłogi PCV jest skuteczne?

akrylowanie wykładzin pcvZawsze musimy odpowiedni dbać o sposób wykorzystania tego co posiadamy jak i odpowiednio pielęgnować np. kiedy gotujemy otwieramy okna lub włączamy okap, żeby w nasze ściany nie weszła wilgoć. Tak jest z większością rzeczy, z których korzystamy na co dzień. A jak jest z podłogami? Codziennie poruszamy się po ich powierzchniach i w nieodpowiedni sposób zakonserwowana i użytkowana może ulec zniszczeniu, co spowoduje tylko dodatkowe koszta. Najskuteczniejszym sposobem jest akrylowanie wykładzin pcv, które przeprowadza się przy użyciu polimerów, czyli specjalnych związków chemicznych. Dzięki temu będzie nasza wykładzina bardziej wytrzymała na zabrudzenia, będzie bardziej trwała, nie podatna na zniszczenia w takim stopniu jak wykładzina bez arylowania. W dodatku nabędzie ona właściwości antypoślizgowe. Podłogi należy specjalnie konserwować za pomocą płynów na bazie polimerów lub wosku co zachowa długotrwały efekt naszej wykładziny. Lekko natłuszczają one i pielęgnują podłogi. Od czasu do czasu należy za pomocą środków do polerowania wykonać polerkę. Do wykładziny należy mieć osobnego mopa.

Akrylowanie ma wiele zalet odnośnie naszej podłogi. Sprawia, że jest bardziej podatna na zniszczenia a konserwowanie jej w odpowiedni sposób sprawia, że ten efekt jest bardziej trwalszy. Należy zatem wyposażyć się w odpowiednie preparaty do pielęgnacji wykładzin pcv i używać czystych mopów i nie mieszać ich z mopami do innych pomieszczeń.

 

Konserwacja polimerowych podłóg
Przewiń na górę