Kontakt z administratorem wspólnoty mieszkaniowej

 

Wiele osób oczekuje od administratorów wspólnot mieszkaniowych wykonania zadań, które tak naprawdę nie leżą w zakresie ich obowiązków. Żeby uniknąć takich sytuacji i wynikających z nich zbędnych frustracji to warto według mnie warto być świadomym tego na czym polega administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi.

Czego można oczekiwać od administratora?

administrator wspólnoty mieszkaniowejJako mieszkaniec np. bloku powinieneś być świadom obowiązków jakie ma administrator. Przede wszystkim jego obowiązkiem jest utrzymywanie porządku i czystości pomieszczeń wspólnych, czyli np. korytarzy w blokach. Również jego zadaniem jest poradzenie sobie ze wszystkimi awariami i różnymi usterkami, które wystąpią. Jeżeli mieszkasz w bloku to tak naprawdę jeżeli masz jakiś kłopot, lub problem związany z np. sąsiadami, albo tym, że coś nie działa to przede wszystkim powinieneś udać się do administratora. Administrator wspólnoty mieszkaniowej pomoże Ci w wielu sytuacjach. Warto mieć jego numer zapisany, zwłaszcza jeżeli mieszka się np. na większym osiedlu. Od niego uzyskasz wiele przydatnych informacji. Przede wszystkim nie bój się kontaktów z administratorem, ponieważ jemu również zależy na tym, żebyś Ty był zadowolony z mieszkania i żeby żyło Ci się jak najlepiej. Nie będzie on oczywiście wykonywał zadań, które są poza jego kompentencjami, albo uprawnieniami. Nie będzie on również rzucał wszystkiego, żeby Ci pomóc. Jednak posiada on narzedzia i sposoby by dbać o sprawy ważne w życiu mieszkanców wspólnoty mieszkaniowej.

Warto kontaktować się z administratorem wspólnoty mieszkaniowej, ponieważ może on pomóc rozwiązać wiele mniejszych problemów. Niestety wiele osób, gdy pojawia sie jakiś problem to rozkłada ręce i nie wie co robić, natomiast często wystarczy zwykły kontakt telefoniczny.

 

Kontakt z administratorem wspólnoty mieszkaniowej
Przewiń na górę