Kto może zostać psychoterapeutą?

 

Psychoterapeuta to osoba posiadająca odpowiednie umiejętności, wykształcenie a także uprawnienia do prowadzenia psychoterapii czyli stosuje metody psychologiczne, które są oparte zwłaszcza na kontaktach międzyludzkich w celu pomocy osobom zmagającym się z różnymi problemami.

Psychoterapeuta – kto może nim zostać?

Psychoterapeuta to najlepszy psychoterapeuta w Poznaniuosoba, która przede wszystkim zajmuje się krótko- lub długoterminową terapią, której celem jest dokonanie określonej zmiany w funkcjonowaniu osoby, która zgłasza się o pomoc. Długość tego typu pomocy może trwać kilka spotkań a nawet kilka lat w zależności od stanu psychicznego pacjenta. Najlepszy psychoterapeuta w Poznaniu może, ale nie musi być również psychologiem. Może także ukończyć inne studia medyczne czy humanistyczne. Musi natomiast ukończyć wyższe studia psychoterapii, które w naszym kraju trwają zazwyczaj cztery lata. Najważniejsze jednak jest to, aby umiał on nawiązać kontakt z pacjentem i potrafił „wyciągnąć” z niego co mu leży na sercu. Już samo powiedzenie o swoim problemie sprawia, że czujemy się lepiej. Czasami kiedy spojrzymy na swój problem inaczej okazuje się, że jego rozwiązanie jest bardzo proste. Zazwyczaj z pomocy psychoterapeuty korzystają osoby cierpiące na depresję, mające zaburzenia snu, odżywiania czy objawami psychosomatycznymi. Bardzo często z pomocy tego specjalisty korzystają osoby, które chcą poprawić jakość swojego życia i lepiej poznać siebie. To pozwala im na normalne funkcjonowanie i poznanie własnych potrzeb.

Jeśli więc mamy jakiś problem, z którym nie potrafimy sobie dać rady to warto skorzystać z pomocy specjalisty. On pomoże nam w jego rozwiązaniu. Dzięki jego pomocy szybciej się z nim uporamy i wrócimy do normalnego życia. Czasami już po jednym spotkaniu okazuje się, że problem zniknął.

 

Kto może zostać psychoterapeutą?
Przewiń na górę