Lekarz trycholog poszukiwany od zaraz

Trychologia jest to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami włosów i skóry głowy. W polskim kształceniu medycznym, nie przewidziano specjalizacji z trychologii. Dlatego lekarz, który tak się przedstawia musiał zrobić inną specjalizację, a później wykształcić się podyplomowo z zakresu włosów i chorób głowy.

Kiedy szukać lekarza od włosów

lekarz trychologNazwa dziedziny pochodzi od greckiego słowa „trikhos„, czyli „włos”. Trychologia od początku swojego istnienia zajmuje się problemem wypadania włosów. Dziedzina ta na początku była rozwijana tylko w Anglii i do tej pory nie zdobyła dużej popularność na świecie. Lekarz trycholog przyda nam się, kiedy zaczną nam wypadać włosy, łuszczy nam się skóra głowy, jeśli zaraziliśmy się czymś, czego objawy są widoczne na głowie. Lekarz podejmie się diagnostyki problemu, zleci badania, przeprowadzi analizę włosów i ich stanu, wykryje przyczynę dolegliwości. Wizyta u specjalisty trychologa, na ogół jest jednorazowa, po dokonaniu diagnozy przekaże on nasze leczenie w ręce lekarza domowego. Nie ma potrzeby ciągnąć kosztownych wizyt, warto zasięgnąć porady i na tym koniec. Zważając na to, że łysienie u mężczyzn jest nagminnym problemem, dziwi że ta specjalizacja się nie rozwija. W odróżnieniu od medycyny estetycznej, która przeżywa swój renesans, trychologia właściwie nie istnieje. Może być to spowodowane komercyjną stroną medycyny estetycznej. Bardziej opłaca się robić przeszczepy włosów, niż je leczyć medycznie.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zdecydowani na operację plastyczną, związaną z naszymi włosami, czy też chcemy się leczyć metodami medycyny naturalnej. Warto najpierw zasięgnąć opinii lekarza trychologa. Koszt takiej wizyty nie jest duży, a może zaoszczędzić nam wielu problemów medycznych.

Lekarz trycholog poszukiwany od zaraz
Przewiń na górę