Mocne tapety z włókna szklanego

Podczas remontu okazało się iż ściany budynku nie są w najlepszym stanie, do tego stopnia, iż naprawa mogłaby kosztować znacznie więcej niż przewidywany budżet. Zleceniodawca chciał jednak jak najszybciej oddać remontowane pomieszczenia do użytku, dlatego też nie miał najmniejszego problemu z zastosowaniem niestandardowych metod wykończenia.

Wytrzymałe tapety z włókien szklanych

tapeta z włókna szklanegoJednym z najlepszych i najszybszych sposobów na odnowienie spękanych ścian i zamaskowanie ubytków nie wpływających na stan techniczny budynku było obecnie położenie tapet z włókien szklanych. Tapeta z włókna szklanego jest bowiem o wiele trwalsza i wytrzymalsza niż jakakolwiek inna tapeta z syntetycznego materiału, i może być doskonałym elementem wykończeniowym do wyrównywania ścian i maskowania ubytków. Może być nakładana zarówno na tynk jak i na podstawę ściany, a tym samym umożliwia łatwe wykończenie dowolnego pomieszczenia. Tego rodzaju tapety mogą być również nakładane na sufity, a w wielu sklepach budowlanych można znaleźć warianty specjalnie do tego celu przeznaczone. Nałożenie takiej tapety wymaga co prawda większego nakładu pracy niż zwykłe nałożenie tynku, choć tapeta znacznie lepiej znosi wszelkie uderzenia i nie jest podatna na zdzieranie. Użytkownicy często zauważają iż jest ona łatwa do konserwacji, a wszystkie zabrudzenia mogą być z niej błyskawicznie usunięte za pomocą najprostszych środków do mycia powierzchni.

Z racji iż owa tapeta bardzo dobrze utrzymuje równą powierzchnię po umiejętnym nałożeniu, idealnie nadaje się do maskowania niedoskonałości konstrukcyjnych czy ubytków powstających z biegiem czasu w każdej ścianie. Jest ona więc rekomendowana właścicielom mieszkań w blokach, gdzie często występują spękania ścian czy sufitu, spowodowane poruszaniem się płyt konstrukcji.

Mocne tapety z włókna szklanego
Przewiń na górę