Mocny odkurzacz przemysłowy

Warunki panujące na stanowiskach obróbki drewna są jednymi z najgorszych, na jakie można trafić w zakładach pracy. Zapylenie sięga tam niemal zawsze niebezpiecznych poziomów, a opiłki przedostają się nieraz pod ubranie i wywołują niemały dyskomfort. Odkurzacze do stanowisk obróbkowych pracujących w drewnie są więc standardowym wyposażeniem.

Odkurzacze z bębnem wodnym do stanowiska pracy

mocny odkurzacz przemysłowy do pyłuNiektóre odkurzacze przemysłowe są używane do ciągłego usuwania odpadu i pyłu powstającego w trakcie obróbki, aczkolwiek większość bywa dość nieskuteczna w ograniczaniu zapylenia. Mocny odkurzacz przemysłowy do pyłu, mający zbiornik wodny jest natomiast rekomendowany wszędzie tam, gdzie potrzeba ograniczenia zapylenia, i jednoczesnego oczyszczania miejsca pracy. Wodny zbiornik na bieżąco eliminuje lotny pył i kurz, mocząc zawartość i uniemożliwiając jej wydostawanie się do czasu opróżnienia zbiornika. Ten rodzaj odkurzacza posiada najmocniejszy silnik ze wszystkich elektrycznych odkurzaczy przemysłowych, i może być stosowany do bieżącego usuwania odpadu po obróbce materiałów ze stanowiska, jak i czyszczenia go z pyłu i kurzu po zakończeniu pracy. Jest oczywiście duży i dość ciężki, z racji zbiornika o dużej pojemności, który obciążony jest dodatkowo kilkoma litrami wody, aczkolwiek gabaryty nie są w tym wypadku żadnym mankamentem, biorąc pod uwagę wszystkie zalety odkurzacza.

Ma on ogromną moc i silny ciąg powietrza, dzięki któremu nadaje się do usuwania nawet najcięższego odpadu niemetalowego. Odkurzacze tego typu są sprzedawane w kilku różnych wariantach, a niektóre posiadają również możliwość nawadniania miejsca odkurzanego w celu usunięcia zaschniętych osadów czy zalegającego przez bardzo długi czas pyłu, powstałego po obróbce suchego drewna.

Mocny odkurzacz przemysłowy
Przewiń na górę