Naturalny wygląd smoczków kauczukowych

 

Każdy rodzic małego dziecka wie, jak bardzo przydatnym produktem jest smoczek. Dzięki niemu nasze maleństwo uspokaja się, lepiej śpi, a także zaspokaja naturalną potrzebę ssania. Mimo tego, że panują różne opinie na temat stosowania smoczków i ich wpływie na wady zgryzu, wielu rodziców małych dzieci decyduje się na ten produkt i uważa go za niezastąpiony w codziennej opiece nad maleństwem.

Smoczek kauczukowy bezpieczny dla maluszków

smoczki kauczukoweW sklepach znajdziemy całą masę smoczków, które różnią się między sobą  nie tylko marką, ale także kształtem oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Można podzielić je właściwie na dwie podstawowe grupy, wśród których znajdziemy smoczki silikonowe oraz kauczukowe. Znacząco różnią się one od siebie zarówno pod względem wyglądu, jak i właściwości. Smoczki kauczukowe mają złotobrązowy kolor i naturalny zapach, a silikonowe z kolei są przezroczyste i bezzapachowe. W ostatnim czasie niezwykle modne staje się stosowanie smoczków kauczukowych, które cenione są ze względu na dużą plastyczność, miękkość oraz przyjemny kolor, który kojarzy się z maminą piersią. Dostosowują się one do naturalnych ruchów ust dziecka ze względu na to, że są miękkie i delikatne. Smoczki kauczukowe są dużo trwalsze i rozciągliwe, co z pewnością wpływa na komfort użytkowania przez maluszka.

Każdy rodzic małego dziecka chce zapewnić swojemu maleństwu to co najlepsze, dlatego zastanawia się, jakie produkty do codziennego stosowania oraz pielęgnacji wybrać. Jeśli już zdecydujemy się na podawanie maleństwu smoczków warto wybrać kauczukowe, ponieważ są one bezpieczne dla środowiska, a także dla zdrowia dziecka, nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, barwników i parabenów, co z pewnością pozytywnie odbije się na zdrowiu naszego maleństwa.

 

Naturalny wygląd smoczków kauczukowych
Przewiń na górę