Nauka języka obcego w obcym kraju z native speakerami

Nie da się ukryć, że najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest wyjazd do konkretnego kraju. Dlatego coraz więcej szkół językowych ma w swojej ofercie letnie obozy językowe. Takie obozy to nie tylko wyjazdy, w czasie których można się czegoś nauczyć.

Zalety wyjazdu na letnie obozy nauki języka obcego

obozy językoweObóz zwraca zawsze szczególną uwagę na komunikację w języku obcym. W koszt wyjazdu na obóz wliczone są oczywiście wszystkie lekcje z native speakerami (rodowitymi mieszkańcami danego kraju, którzy porozumiewają się w danym języku na co dzień), ale również zwiedzanie, zabawy integracyjne i inne. Na obozach językowych nie siedzi się przez długie godziny w klasach i nie rozwiązuje językowych zagadek. Na obóz najczęściej jadą osoby, które chcą się sprawdzić i dowiedzieć, jak dobrze radzą sobie poza Polską, posługując się językiem obcym. Najpopularniejsze są obozy językowe w Wielkiej Brytanii. Wynika to z faktu, że najwięcej osób uczy się właśnie tego języka obcego. Oczywiście możliwy jest też wyjazd do innych krajów. Można wyjechać na obóz językowy do Francji i tam uczyć się języka francuskiego lub do Niemiec i tam uczyć się niemieckiego. Prowadzący obozy językowe zapewniają uczestnikom wiele atrakcji. Poza tym uczniowie mają szansę samodzielnie poruszać się po mieście i nawiązywać kontakty z obcokrajowcami. Nic nie uczy tak dobrze języka obcego jak właśnie jego wykorzystanie w praktyce.

Na obozach językowych szczególny nacisk kładzie się na mówienie. Osoba wyjeżdżająca na tygodniowy czy dwutygodniowy obóz ma po powrocie komunikatywnie porozumiewać się w języku obcym. Obozy pomagają w likwidacji tzw. bariery językowej – tu po prostu trzeba jakoś powiedzieć to, co chce się przekazać, bo native speakerzy zazwyczaj nie porozumiewają się w ogóle w języku polskim. Obóz to sprawdzian znajomości języka.

Nauka języka obcego w obcym kraju z native speakerami
Przewiń na górę