Nowe trendy w przemyśle filmowym

W obecnych czasach nagranie ciekawego filmy i to w dobrej jakości, nie stanowi już problemu. Mamy do dyspozycji nie tylko smartphony i tablety z funkcją HD, ale również drony, umożliwiające nagrywanie filmów z lotu ptaka.

Jak stworzyć wciągający film?

wciągające produkcje filmowePostęp technologiczny pozwala nam na wykorzystanie takich możliwości, które jeszcze dwadzieścia lat temu, nawet nam się nie śniły. Możemy kręcić filmy, w powietrzu, wodzie i o każdej porze dnia i nocy. Właściwie możliwości są nieograniczone, ze względu na olbrzymie pojemności obecnie używanych dysków SD, jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia. Jednak aby stworzyć wciągające produkcje filmowe, trzeba się trochę postarać. Przygotowanie scenariusza, dialogów no i zatrudnienie aktorów, którymi naturalnie mogą być nasi bliscy i przyjaciele. Obecnie można zauważyć modę, na krótkie oparte na faktach nowele filmowe. Mają olbrzymią oglądalność, nawet czasem większą niż regularne seriale telewizyjne. Co takiego jest w produkcjach tego typu i co przyciąga ludzi do ich oglądania? Nie mają efektów specjalnych, ani znanej obsady, często osoby grające to ludzie pierwszy raz występujący na planie filmowym. Ich sukces opiera się na trudnych sprawach, ale przedstawionych jakby z pierwszej ręki. Osoby grające, same zdają relacje ze swojego postępowania i z sytuacji przedstawionych w filmie. To połączenie dokumentu z sensacją stało się tak popularne, że takich produkcji powstaje coraz więcej i są obecne w wielu stacjach telewizyjnych. Również w internecie, mamy do czynienia z rewolucją filmową.

Krótkie filmy, kręcone nawet telefonami stają się bardzo popularne na portalach społecznościowych i blogach tematycznych. Ich fabuły często są przemyślane, a potem nagrane i zmontowane w dobrym stylu. Można zaryzykować stwierdzenie, że dzięki dostępowi do internetu, każdy staje się reżyserem i jednocześnie aktorem własnego filmu.

Nowe trendy w przemyśle filmowym
Przewiń na górę