Okresowa kontrola świateł przyczepki

Wiosna jest to czas ogólnie pojętych porządków oraz przygotowywania sprzętu do sezonu. Nie inaczej ma się sprawa z maszynami gospodarstwa domowego. Trend tej jest dostrzegalny szczególnie na wsi, gdzie do majątku gospodarstwa zalicza się również sprzęt rolniczy. Takowy sprzęt musi służyć bezawaryjnie przez cały rok. W związku z tym gospodarze dokonują przeglądów sezonowych swoich maszyn właśnie wraz z nadejściem wiosny.

Regularna kontrola oświetlenia przyczynia się do bezpieczeństwa

światła do przyczepki tylneOprócz aspektów czysto mechanicznych, które wpływają na zdolność wykonywania zadania przez maszynę lub jej wydajność należy skontrolować wszystkie podzespoły, które wpływają na bezpieczeństwo. Jedną z najważniejszych instalacji zarówno w maszynach jak i osprzęcie im towarzyszącym jest instalacja świetlna. W związku z tym przed sezonem należy skontrolować wszystkie lampy oraz żarówki, które są zainstalowane w maszynach. Szczególnie newralgicznym punktem są światła do przyczepki tylne, które bezpośrednio zabezpieczają obrys pojazdu. Światła tylne muszą być w stu procentach sprawne. Wszelkie ewentualne kontrole drogowe napotkane w trakcie przewożenia załadunku na przyczepce sprawdzają oświetlenie całego zespołu jezdnego. Warto więc ustalić harmonogram przeglądów oświetlenia. Często żarówki wymienia się dopiero, gdy element ten ulegnie zniszczeniu w wyniku przepalenia. Zamiast tego można spróbować podejścia od innej strony.

Można sprawdzić szacunkową trwałość żarówek, które są zainstalowane w tylnych światłach przyczepki a następnie okresowo je wymieniać co ustaloną liczbę kilometrów. Podejście to jest o tyle korzystne, że gospodarz zawsze ma pewność co do sprawności oświetlenia pojazdu, którym się porusza. Ze względu na bezpieczeństwo szczególnie ważnym punktem są lampki tylne przyczepki, które informują pozostałych kierujących o poprzedzającym pojeździe.