Opona rowerowa z wkładką antyprzebciową

Kupując opony rowerowe do naszego roweru, musimy wiedzieć, że istnieje wiele systemów antyprzebiciowych, które sprawiają, że jazda jest komfortowa, a my nie martwimy się tym, że w środku wycieczki rowerowej przebijemy koło. Wiele rodzajów opon rowerowych może zatem być stosowanych wszędzie tam, gdzie ryzyko przebicia dętki jest bardzo duże (np. na chodniku i ścieżce rowerowej w dużym mieście).

Antyprzebiciowa i trwała opona rowerowa

opona rowerowa 28 antyprzebiciowaSystem anbtyprzebiciowy jest ważny dla wielu użytkowników rowerów. Jednymi z nich są na przykład turyści rowerowi, którzy podróżują z sakwami i innym ładunkiem. Wybierają oni opony, które są nie tylko odporne na spory nacisk, ale także takie, które mogą być niezwykle dobrze zabezpieczone przed przebiciem i przecięciem dętki. Normalna opona rowerowa 28 antyprzebiciowa może być zatem stosowana na każdej nawierzchni, a jej rolą jest maksymalna ochrona turysty przed przecięciem i przekłuciem dętki na wyprawie. Opony rowerowe z systemem antyprzebciowym są także stosowane w kolarstwie górskim, przełajowym czy szosowym. Wszędzie tam przebicia dętki są eliminowane przez specjalne wkładki antyprzebiciowe, które są wykonywane z tworzywa sztucznego lub kałczuku. Wiele wkładek antyprzebiciowych może całkowicie wyeliminować ryzyko przebicia dętki, co w dużej mierze wykorzystują turyści rowerowi, którzy przemierzają wiele setek kilometrów.

Jeżeli mamy zamiar dużo jeździć na swoim rowerze, kupno dobrej opony z wkładką antyprzebiciową wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dojedziemy pewnie do celu, i nie zaskoczy nas niespodziewana awaria, która może przerodzić się w dłuższy postój oraz wzywanie zmotoryzowanej pomocy, która zabierze nasz rower razem z przebitą oponą.

Opona rowerowa z wkładką antyprzebciową
Przewiń na górę