Oranżady są wciąż popularne

 

Podstawową informacją na temat oranżady jest to, iż jest to napój bezalkoholowy. Składa się on z wody, oraz syropu owocowego. dodaje się do niej dwutlenek węgla (popularny gaz w oranżadzie), który jest używany jako regulator kwasowości. Do Polski oranżada trafiła w XVIII wieku z Francji, wyróżniając magnackie stoły.

Kult oranżady – jej popularność jest niezaprzeczalna

kultowa oranżadaSłodka, kultowa oranżada stałą się tak popularna ze względu na to, iż w czasach PRL-u mógł ją kupić każdy i to za niewielką cenę. Oranżada była nie tylko pod postacią kolorowego, słodkiego płynu. Sprzedawano ją także w postaci proszku, który ze smakiem szczególnie konsumowali najmłodsi. Generalnie taki proszek był przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie, jednak wielu smakoszy otwierało po prostu taką torebeczkę z oranżadą w proszku, maczało nawilżony palec w kolorowym proszku i ze smakiem spożywało. Być może oranżada nie różniłaby się niczym szczególnym od tego typu napojów, gdyby właśnie nie ten proszek. To on sprawił, że oranżada „wybiła się” na prowadzenie pod względem popularności wśród konsumentów. Produkt ten można śmiało nazwać kultowym, ponieważ żaden inny napój nie był tak popularny, jak właśnie oranżada. Także i dziś można kupić ten napój. Nie tylko w płynie, także w proszku. Jest on chętnie kupowany przez konsumentów w różnym wieku. Począwszy od najmłodszych, a skończywszy na najwierniejszych, najstarszych klientach, pamiętających oranżadę jeszcze z czasów swej młodości.

Tak jak kiedyś, tak i dziś nie ma problemu z zakupem oranżady. Można powiedzieć, że jest ona kupowana nawet chętniej, niż inne napoje o obco brzmiącej nazwie. W końcu oranżada jest nasza, polska, więc każdy powinien choć raz ją spróbować. Na pewno się nie zawiedzie i jeszcze do niej powróci.

 

Oranżady są wciąż popularne
Przewiń na górę