Piękne medaliki z Jezusem do kupienia

Czasami ciężko jest zdawać sobie sprawę z tego, jak szybko rosną dzieci. Z jednej strony wydaje się, że dopiero co się urodziły, a z drugiej już biorą udział w uroczystościach pokazujących, że to nie są małe dzieci. Zauważyłam to na przykładzie mojej córki, która miała podchodzić do komunii. Dla mnie to było chyba jeszcze większe przeżycie niż dla niej, więc chciałam dać jej coś, co będzie jej przypominać o tym momencie.

Jezus na medaliku – idealny prezent

medalik z jezusemW mojej rodzinie to była taka tradycja, że rodzice ofiarowali jakiś specjalny prezent swojemu dziecku w momencie gdy zbliżał się czas komunii. Miało to symbolizować miłość rodzicielską i przypominać o tym wyjątkowym dniu dla każdego dziecka. Nie chciałam żeby tradycja ta zanikła akurat na moim pokoleniu, chciałam ją przekazywać dalej. Stąd też zależało mi na znalezieniu jak najpiękniejszego prezentu, który jednocześnie będzie pasował do tej sytuacji i do tej uroczystości. Naturalnie pomyślałam, że w tym przypadku na prezent pasować będzie medalik z Jezusem – taki właśnie medalik dostała od swojej mamy moja mama. Fajnie więc byłoby zrobić taki powrót do tradycji, zwłaszcza, że ja takiego nie dostałam. Zaczęłam poszukiwania idealnego medaliku, który pięknie by wyglądał na szyi mojej ukochanej córeczki. Wiedziałam, że ucieszy się z niego podwójnie, bo do tej pory nie miała żadnej biżuterii i to byłaby pierwsza tego typu rzecz, jaką mogłaby nosić.

Wybrany medalik wyglądał cudownie. Sama przymierzałam go na sobie, by mieć pewność, że będzie wyglądał pięknie – i trudno było jego urokowi zaprzeczyć. Taki właśnie medalik ofiarowałam córce w dniu komunii i chyba dopiero wtedy zauważyłam, że ona, tak samo jak ja, traktuje ten dzień bardzo poważnie i na długo te chwile zapamięta.

Piękne medaliki z Jezusem do kupienia
Przewiń na górę