Pierścionki przyjaźni z bursztynem

W tym roku kończyłyśmy liceum z moją przyjaciółką. Każda z nas jechała na wakacje do pracy i miałyśmy nie widzieć się przez dwa miesiące. Bałam się też, że przez to, że przestaniemy razem chodzić do szkoły, to znajomość się zacznie powoli rozpadać. Nie chciałam do tego dopuścić. Postanowiłam na zakończenie roku, kupić jej coś specjalnego.

Srebrny pierścionek z bursztynu

pierścionki z bursztynem srebrneCzęsto na uwieńczenie przyjaźni kupuje się różne przedmioty symbolizujące przyjaźń. Czasami są to dwie połówki serc, jedna dla przyjaciółki, jedna dl mnie. Jednak ja postawiłam na pierścionki z bursztynem srebrne, które zauważyłam w galerii. Wybrałam się tam specjalnie, by wybrać dla nas coś specjalnego. W końcu to koniec naszej wspólnej edukacji, bo planowałyśmy iść na inny kierunek studiów. Takie pierścionki można nosić każdego dnia. Nie kupiłam takich z ogromnym oczkiem, ponieważ mogłyby haczyć i wtedy ich używanie codzienne na pewno nie byłoby przyjemne. Chodziło mi o taki wybór, dzięki któremu pierścionek będzie praktycznie niewyczuwalny. Nie może przeszkadzać, ma się stać stałym dodatkiem dla mnie i mojej przyjaciółki. Bursztyny mają kilka kolorów, więc miałam problem, bo nie wiedziałam, jaki z nich będzie najbardziej uniwersalny. Były bursztyny prawie że białe, jaśniejsze i ciemniejsze. Stwierdziłam, że najlepszym wyborem będzie jasny bursztyn, bo wygląda najładniej. Coś w kolorze piwnym, bo do wszystkiego pasuje. Zapakowałam ładnie i wręczyłam przyjaciółce na zakończenie roku po uroczystościach szkolnych.

Przyjaciółce bardzo spodobał się pierścionek, aż się popłakała ze wzruszenia. Obiecałyśmy sobie, że nigdy nie będziemy ich ściągać i dopóki będziemy je nosić, to nasza przyjaźń na pewno się nie rozpadnie. Ona z kolei też kupiła mi jakiś drobiazg- zakładkę do książki.

Pierścionki przyjaźni z bursztynem
Przewiń na górę