Płyty wykonywane ze specjalnych żywic poliwęglanowych

Poliwęglan można stosować nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w budynkach użyteczności publicznej i różnego rodzaju halach. Stosuje się nie tylko poliwęglan lity, ale również specjalny poliwęglan komorowy, który jak sama nazwa wskazuje, ma w swojej budowie specjalne puste przestrzenie.

Ocena różnych parametrów płyt poliwęglanowych

poliwęglan komorowy 16mmPoliwęglan komorowy jest produkowany na bazie specjalnych żywic poliwęglanowych. Właściwości poliwęglanu komorowego są zbliżone do właściwości poliwęglanu litego, jednak budowa jest trochę inna. Płyty z poliwęglanu komorowego są wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Takie płyty spotyka się najczęściej w roli zadaszeń albo świetlików, gdzie sprawdzają się idealnie. Można je zastosować w szklarniach, ścianach działowych. Ostatnio bardzo popularne stały się sufity podwieszane wykonywane właśnie z płyt poliwęglanowych. Do tego nadaje się idealnie poliwęglan komorowy 16mm, który cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia. Możliwe jest zastosowanie pojedynczych płyt, albo też wykorzystanie kompozycji płyt z wielu kształtów oraz rozmiarów. Wiadomo, że płyty poliwęglanowe cechują się różnymi parametrami. Bardzo istotne są gabaryty płyt poliwęglanowych, czyli ich wielkość. Producenci mają w swoich ofertach płyty poliwęglanowe różnej wielkości, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Nie ma konieczności obróbki płyt poliwęglanowych przed ich wykorzystaniem, bo mogą być one stworzone na wymiar, specjalnie na zamówienie klienta. Warto wspomnieć o tym, jakie są najbardziej popularne wymiary płyt poliwęglanowych. Bardzo często stosowane są płyty poliwęglanowe o wymiarach: 0,61×0,525m czy 1,25x13m. Oczywiście możliwości wymiarowych jest znacznie więcej – tak aby każdy klient mógł stosować płyty tam, gdzie tylko ich potrzebuje.

Płyty wykonywane ze specjalnych żywic poliwęglanowych
Przewiń na górę