Pobyt w saunie jako rozgrzewka lub przygotowanie do masażu

Sauna kojarzy się głównie z luksusowym zabiegiem SPA. Okazuje się, że taki zabieg można urządzić sobie we własnym domu i to już za nieduże pieniądze. Sauna to zazwyczaj jedno niewielkie pomieszczenie przeznaczone dla kilku osób. Takie pomieszczenie można zaprojektować we własnym domu.

Promieniowanie podczerwone obniżające próg bólowy

cena sauny na podczerwieńKoszt sauny na podczerwień oscyluje w granicach od 3 do 7 tysięcy złotych. Za 7 tysięcy można nabyć saunę na podczerwień wraz z koloroterapią i wieloma innymi dodatkami. Sauny infrared polecane są szczególnie sportowcom. Nie każdemu chce się wykonywać rozgrzewki przed ćwiczeniami fizycznymi. Jeśli ktoś ma dostęp do sauny infrared, to wcale nie musi tego robić. Wystarczy wejść do sauny na kilka – kilkanaście minut i ciało samo się rozgrzeje. Taka rozgrzewka jest wskazana sportowcom, dlatego że ogranicza ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek kontuzji w trakcie ćwiczeń. Jak już zostało wspomniane, cena sauny na podczerwień wcale nie jest wygórowana i większość osób może sobie na nią pozwolić. Na pewno jest to tańsza inwestycja niż basen. Przed masażem wstępnym lub relaksacyjnym również warto skorzystać z sauny infrared. Krótki pobyt w saunie sprawi, że do skóry napłynie znacznie więcej krwi, a co za tym idzie – masaż będzie jeszcze bardziej skuteczny. Udowodniono też, że promieniowanie podczerwone obniża prób bólu.

Jeśli ktoś cierpi na przewlekłe bóle głowy (najczęściej migrenowe), bóle kości i stawów, to tym bardziej powinien skorzystać z sauny infrared. W ten sposób można leczyć nadwyrężenia, skręcenia, zapalenia stawów. Już kilkanaście minut pobytu w saunie na podczerwień znacznie redukuje ból. Korzystając z sauny infrared regularnie możemy pozbyć się bólu całkowicie. Wystarczy tylko wejść do wnętrza sauny i zrelaksować się na siedząco lub na leżąco.

Pobyt w saunie jako rozgrzewka lub przygotowanie do masażu
Przewiń na górę